×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Dārza rīki pavasarī

grieznes_11

Neparastie laika apstākļi sajaukuši visus dārzkopju rēķinus, tomēr nu laiks ķerties pie dārza darbiem. Lai izpatiktu dažādu līmeņu dārzkopjiem, lielākie instrumentu ražotāji – “Fiskars”, “Gardena” un “Husqvarna” – iegulda prāvus līdzekļus instrumentu modernizēšanā.

Rokas instrumentiem tradicionālos koka kātus bieži nomaina stiklšķiedras un poliamīda materiālu sakausējuma vai alumīnija sakausējuma kāti. Iegādājoties kātu veikalā, pie pārdevēja jānoskaidro, kādām slodzēm tas paredzēts. Piemēram, alumīnija sakausējuma kāti ir vieglāki, tomēr tie ne visi ir paredzēti smagiem darbiem, lai gan citi domāti tieši lielākām slodzēm. Labs risinājums ir dārzam iegādāties universālo kātu, uz kura montē vairāku dažādu dārza rīku darba daļas. Piemēram, pie “QuikFit” kāta var stiprināt kapļus, kultivatorus, grābekļus, velēnu lāpstas, bruģa birstes, zaru zāģus un pat sniega stūmējus. Viens kāts vairākām galvām palīdz ietaupīt vietu šķūnītī un arī naudu, ko izdotu, katram instrumentam pērkot savu.

Izgudroti arī teleskopiski izbīdāmi kāti, kas aizvieto atsevišķus dažāda garuma rīkus. Teleskopiskie kāti izbīdās 4 – 5 m garumā (pasūtot var tikt pat pie 9 m) un noder daudziem darbiem – gan ābolu vākšanai, gan jumta noteku tīrīšanai. Cita noderīga lieta ir lāpstu un dakšu ergonomiski izlocītie kāti, kuru neparastā forma ļauj rokot neliekties zemu un saudzēt muguru. To šķērsgriezumiem bieži ir ergonomiskā lāsveida forma, kas kātam palīdz labāk iegulties plaukstā. Instrumenta roktura pārklājuma zinātniskajā izpētē secināts, ka strādāšana ar pārāk mīkstu rokturi prasa vairāk spēka, tāpēc jaunos instrumentus ražo ar stingriem un elastīgiem rokturiem. Ir nopērkami darbarīki, kuru rokturiem pievienota poliestera cilpiņa pakarināšanai, un tos ērtāk sakārtot dārza nojumē. Vēl lielāka uzmanība pievērsta griezējasmeņu daļām, kam izmanto arvien sarežģītākus metāla sakausējumus un spēka pārneses formas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+