Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
15. oktobris, 2014
Drukāt

Dārza vizītkarte – dīķis. Ciemos pie mežkopjiem Dobelē (1)

Ulda Muzikanta fotoUlda Muzikanta foto

Novērtēt un prasmīgi papildināt dabas doto – ar šādu domu veidots divu diplomētu mežkopju dārzs Dobelē. To īpaši izceļ dīķis, kas atrodas pie pašas ieejas.

Klūgu ģimenes dārzs vairākkārt atzīts par labāko dažādos daiļdārzu konkursos, ieguvis Latvijas paraugdārza statusu. Taču šoreiz saimnieki dalās pieredzē, kā izveidot un kopt dīķi, lai tas būtu gan dārza rota, gan laba peldvieta.

Dīķi paplašina un apdzīvo

Dārzs un māja atrodas augstā kraujā, dziļo leju izgrauzusi upīte. Kad Klūgu ģimene sākusi dzīvot šajā vietā, neliels dīķis te jau bijis, taču saimnieks nolēmis, ka tam jābūt plašam, kur debesīm spoguļoties un pašiem peldēties.

Pirmais darbs bijis paplašināt un padziļināt esošo ūdenstilpi. Izrakto zemi bēruši, veidojot valni kraujas malā. Mazliet gan bažījušies, vai vispār būs ūdens, taču viss kārtībā – dīķī ieplūst pazemes ūdeņi.

Vienā dīķa malā izveidota lapene ar skatu uz ūdens pusi, līdzās tai atrodas peldvieta ar laipu, pretējā krastā – nesen tapusī atpūtas vieta, kur var kurināt ugunskuru.

 

 

Krastus stiprina dažādi

Dīķa malā aug lieli, veci koki, to sakņu sistēma savijusies un lieliski notur malas. Krastus no noslīdēšanas pasargā arī niedru audze.

Visvairāk problēmu radījis krasts, jo dīķis ir bērnu un mazbērnu iecienīta peldvieta. Ap laipu izveidojies īsts šļumpis – pašiem netīkami bradāt pa dubļiem, arī skata nekāda. Saimnieks nolēmis to stiprināt betonējot, bet ūdenī, protams, nekāda betonēšana nesanāk. Piemērotākais variants sameklēts… izgāztuvē. Krasta balstiem noderējušas padomj­laika betona apmalītes, kas izmestas pēc ielu remonta. Tās iedzītas vertikāli kā pāļi, augšpuse piebetonēta, un virspuse noflīzēta. Virsūdeņi paskalojuši smilšu slāni, un vietām flīzītes sašķiebušās. Plānots pielabot, veidojot stabilāku pamatni.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Reti skaists un gaumīgs dārzs. Nav nekādu lieku ķiņķēziņu.

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
KP soda būvmateriālu izplatītājus ar 1,6 miljonu eiro lielu soduKonkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu vienas uzņēmumu grupas diviem būvmateriālu izplatītājiem, aģentūru LETA informēja KP. Pagaidām KP neatklāj
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+