×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. marts, 2012
Drukāt

Dārzeņu audzētāji sēju sāks aprīļa sākumā

darzeni

Dārzeņu audzētāju kooperatīvs “Baltijas dārzeņi” lauka dārzeņu sēju šogad plāno sākt aprīļa sākumā, kas ir krietni agrāk nekā pērn, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja kooperatīva pārstāve Kristīne Brunovska-Marinaki.

“Jāraugās, kad atkusīs zeme un augsne būs gatava, lai to sastrādātu. Plānojam, ka tā būs aprīļa pirmā nedēļa. Pagājušajā gadā darbus gan sākām krietnu nedēļu vēlāk, jo ļoti ilgi kusa sniegs un nācās gaidīt, kamēr pēc lielā sniega daudzuma nožuva zeme,” sacīja Brunovska-Marinaki.

Viņa norādīja, ka pagaidām no noliktavām tiek tirgota vēl iepriekšējā, 2011.gada raža, savukārt jaunā raža tirdzniecībā nonāks jūnija sākumā.

“Kartupeļu, burkānu, sīpolu, biešu un kāpostu vajadzētu pietikt aprīlim un maijam, savukārt jaunā prece veikalos parādīsies jūnija sākumā. Pirmie būs agrie Ķīnas kāposti. Savukārt uz Jāņiem varētu būt pirmie jaunie kartupeļi un burkāni buntītēs. Ar šiem produktiem spējam veikalus nodrošināt visu gadu bez pārtraukuma,” atzina agronome.

Kooperatīva biedru siltumnīcu saimniecības kopējais apjoms ir 30 hektāri, kur tiek audzēti galvenokārt gurķi un tomāti, kā arī lapu salāti. Lauka dārzeņu platība ir 650 hektāri, bet, pieskaitot kartupeļu audzēšanas apjomu, kopējās apsaimniekojamās platības pārsniedz 1000 hektāru.

Jautāta, kādas kultūras šogad tiks audzētas “Baltijas dārzeņu” laukos, viņa sacīja, ka tie būs apmēram 30 dažādu dārzeņu veidi un lielas pārmaiņas kultūrās nav plānotas.

“Iespējams, paplašināsim sortimentu ar rabarberiem, jo pērn novērojām pieprasījuma palielināšanos. Laukā audzējam kartupeļus, bietes, burkānus, kāpostus, Ķīnas kāpostus, ziedkāpostus, brokoļus, sīpolus, puravus, zirņus, ķirbjus, kabačus un citas kultūras. Ja kooperatīva veidošanas sākumā 2005.gadā audzējām vairāk nekā 40 dažādu dārzeņu, tagad ar katru gadu sortiments tiek samazināts, jo katra atsevišķa dārzeņa tirgū pieprasītais apjoms ar katru gadu pieaug. Lai nodrošinātu pieprasījumu, jāpalielina katra audzējamā dārzeņa platība,” sacīja Brunovska-Marinaki.

“Baltijas dārzeņi” apvieno 16 dārzeņu ražotājus, tajā iekļauti arī septiņi siltumnīcu uzņēmumi – SIA “Mārupes siltumnīcas”, SIA “Daugavkrasts”, zemnieku saimniecības “Kliģēni” un “Liepziedi”, SIA “Rītausma”, SIA “Bušas” un SIA “Rīgas dārzeņi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+