Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
28. marts, 2014
Drukāt

Dārzeņu audzētāji šogad tomātu un gurķu ražu sagaida pagājušā gada līmenī vai lielāku

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Latvijas dārzeņu audzētāji šogad tomātu un gurķu ražu prognozē pagājušā gada līmenī vai lielāku, atzina aptaujātie dārzeņu audzētāji.

Dārzeņu audzētāja “Rītausma” īpašniece Valda Bekina sacīja, ka šogad uzņēmums gurķu ražas apmēru plāno pagājušā gada līmenī – 500-600 tonnas.

Viņa piebilda, ka šogad gaismas trūkuma dēļ gurķi ienācās nedēļu vēlāk nekā bija plānots. “Gurķus šogad iestādījām 13.februārī un 13.martā vajadzēja būt ražai, taču faktiski raža bija nedēļu vēlāk,” sacīja Bekina.

Savukārt “Rītausma” audzēto tomātu raža, pēc Bekinas teiktā, gaidāma aprīļa otrajā pusē – ap 20.aprīli.

Bekina pastāstīja, ka uzņēmums, kā katru gadu, ir iestādījis arī vairākas jaunas tomātu un gurķu šķirnes un, ja pircēji ar tiem būs apmierināti, tās tiks stādītas arī nākamgad. “Mēs katru gadu iestādām standarta šķirnes un izmēģinām arī kaut ko jaunu,” teica Bekina.

Kooperatīvās sabiedrības “Baltijas Dārzeņi” tirdzniecības projektu vadītāja Māra Lapiņa-Buša sacīja, ka kooperatīva biedri ir palielinājuši gurķu stādījumu platības un šogad plāno saražot 4500 tonnu. “Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, tas ir par 15% vairāk,” viņa sacīja.

Lapiņa-Buša atzina, ka tumšo laika apstākļu dēļ februārī gurķu raža ir mazāka nekā pērn attiecīgajā laikā.

“Baltijas Dārzeņi” pārstāve arī pastāstīja, ka savukārt tomātu raža šogad plānota pagājušā gada līmenī – gandrīz 4000 tonnu. Pirmos sarkanos tomātus kooperatīvs plāno novākt 7.aprīlī, bet dzeltenie, sarkanie plūmju un ķiršu tomāti gaidāmi maija sākumā. “Pieturamies pie pārbaudītām šķirnēm, bet paralēli tiek meklētas un izmēģinātas arī jaunas šķirnes,” atzīmēja kooperatīva pārstāve.

Savukārt lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa norādīja, ka kooperatīvs tomātus un gurķus neaudzē lielos apmēros un plānotais gurķu apmērs šogad ir līdz 50 tonnām. “Pirmās gurķu ražas ienāksies aprīļa beigās, tomāti – jūnijā,” sacīja Strazdiņa.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+