×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Dārzeņu audzētāji: Tomātu un gurķu cenas šogad sarukušas; ražas labas

LETALETA

Tomātu un gurķu cenas šogad ir samazinājušās, salīdzinot ar gadu iepriekš, un to ražas, līdzīgi kā pērn, ir ļoti labas, pastāstīja aptaujātie dārzeņu tirgotāji.

 

“Sabiedrība Mārupe” līdzīpašnieks Kaspars Brunovskis norādīja, ka audzētavas siltumnīcās šogad ir līdzīga gurķu un tomātu raža kā pērn, jo uzņēmums ir iemācījies katru gadu nodrošināt konkrētu dārzeņu apmēru. “Ražas vairāk vai mazāk ir vienādas,” viņš sacīja.

Uzņēmuma pārstāvis gan atzina, ka bargās ziemas dēļ gurķu un tomātu audzētājiem grūtāk klājās gada pirmajos mēnešos, kad bija lielāks energoresursu patēriņš, jo dārzeņiem bija jānodrošina papildus siltums.

Brunovskis pastāstīja, ka gurķu un tomātu cenas šogad ēnu ekonomikas dēļ ir mazinājušās. “Eiropu ietekmē dārzeņu cenas trešajās pasaules valstīs, piemēram, Turcijā un Latīņamerikā,” sacīja Brunovskis, piebilstot, ka tomāti un gurķi Eiropas tirgū nereti ienāk no trešajām pasaules valstīm, kuras bieži nemaksā nodokļus un tādējādi nodrošina lētāku produkciju. Savukārt kā dārzeņu izcelsmes valsts nereti tiek norādīta Eiropas Savienība, maldinot patērētājus par dārzeņu īsto izcelsmi. “Tā pati Nīderlande bieži pārdod trešo pasaules valstu produkciju, norādot kā savējo,” viņš skaidroja.

Savukārt dārzeņu audzētavas “Rītausma” valdes locekle Valda Bekina informēja, ka tomātu un gurķu ražas šogad ir mazliet labākas nekā pērn, kas saistīts ar dārzeņu attīstībai labvēlīgajiem klimatiskajiem apstākļiem – šogad pavasarī dārzeņiem bija vairāk gaismas, tāpat bija silta vasara.

Arī Bekina norādīja, ka gurķu un tomātu cenas šogad ir zemākas nekā pērn. “Cenas [gurķiem un tomātiem] ir ļoti zemas,” sacīja Bekina, piebilstot, ka tas skaidrojams ar šo dārzeņu pārprodukciju, kā arī to, ka šogad vairāk izaudzējuši mazdārziņu saimnieki.

Arī kooperatīvās sabiedrības “Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa teica, ka “Mūsmāju dārzeņu” audzēto lauku gurķu raža šā gada vasaras sezonā labāka nekā pagājušajā gadā, ko iespējams izskaidrot ar siltajiem laikapstākļiem.

Strazdiņa sacīja, ka gurķu cenas šogad ir saglabājušās normālā līmenī, savukārt tomātiem cenas pēdējo četru gadu laikā ir būtiski samazinājušās saistībā ar situāciju Eiropā. Dārzeņu audzētāji Nīderlandē savstarpēji sacenšas un tomātus pārdod par dempinga cenām, līdz ar to cenas tiem ir neadekvāti zemas.

Viņa gan norādīja, ka līdz ar aukstāku laikapstākļu iestāšanos tomātu cenas ir nedaudz paaugstinājušās, kā tas notiek vienmēr, kad beidzas vasaras sezona.

Jau vēstīts, ka dārzeņu audzētāji pagājušā gada tomātu un gurķu ražas raksturoja kā ļoti labas.

{gallery id=”2043″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+