Laukos
Bizness

Dārzeņu konservu ražotājs “Kronis” pagājušajā gadā piedzīvojis apgrozījuma un peļņas kritumu0

Foto LETA

Dārzeņu un augļu pārstrādātājs “Kronis” pērn strādāja ar 2,028 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,7% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās 2,8 reizes un bija 1270 eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Uzņēmuma valdes loceklis Aivars Svarenieks atzina, ka apgrozījumu negatīvi ietekmēja Krievijā noteiktās sankcijas un valūtas devalvācija, jo uzņēmums šajā valstī realizēja mazāku produkcijas apmēru par zemāku cenu. Tāpat apgrozījumu negatīvi ietekmēja arī likumdošanas izmaiņas.

Finanšu pārskata vadības ziņojumā norādīts, ka pērn uzņēmums aktīvi strādāja gan vietējā, gan ārējos tirgos. Ievērojami pieauga eksports uz trešajām valstīm, kā arī kompānija noslēdza ražošanas pamatlīdzekļu iegādes projektu, ko realizēja ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu.

Ziņojumā teikts, ka šogad plānots turpināt iesākto ražošanas modernizācijas attīstības etapu, ieguldot resursus jaunos produktos un ražošanas līdzekļos. Tāpat plānots atrast jaunus klientus ārvalstīs. Uzņēmums šogad ir iecerējis turpināt dalību Latvijas pārtikas kompetences centra zinātniskajā projektā, kurā “Kronis” iesaistījās aizvadītajā gadā.

Uzņēmums iepērk izejvielu galvenokārt no vietējiem zemniekiem un ražo vairāk nekā 60 veidu produkciju. No tiem populārākie ir zaļie zirnīši, marinēti gurķi, lečo, zupas, ievārījumi, dažādas sulas un nektāri pudelēs, kā arī dzērvenes pūdercukurā. Produkcija tiek eksportēta uz Igauniju, Lietuvu, Īriju, Izraēlu.

“Kronis” dibināts 1993.gadā uz bijušā kolhoza “Code” palīgražotnes bāzes, tā pamatkapitāls ir 678 198 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Jānis Āboliņš (46,16%) un Aivars Svarenieks (40,04%).

LA.lv