Kokteilis

Dārzeņu maskas sejai. Derēs pat skābēti kāposti! 0

Ftoo – Shutterstock

Izvēloties tos vai citus produktus kosmētiskām vajadzībām, nedrīkst aizmirst, ka taukainai ādai pirmām kārtām nepieciešamas attīrošas maskas, bet sausai un normālai ādai – maskas ar mitrinošu efektu.

Dārzeņu maskas uz jebkuru ādu galvenokārt iedarbojas tonizējoši un mitrinoši, taču virknei piemīt arī dziednieciska iedarbība.

Gurķu maska

Gurķu masku liek, ja ādu steidzami nepieciešams mitrināt un balināt. Gurķi sarīvē, masu sajauc ar olas baltumu un uzziež sejai. Ja nepatīk krāmēties ar rīvi, sejai var uzlikt plānas gurķu šķēlītes. Šī maska ir ļoti veselīga sausai, vīstošai ādai.

Kabaču maska

Kabaču maska ir ļoti barojoša. Kabačus sagriež plānās sloksnītēs un uz 20 minūtēm uzliek sejai. Pēc tam nomazgā ar vēsu ūdeni vai pienu.

Tomātu maska

Gatavo masku šādi: notīrītam un saspaidītam tomātam pievieno divas tējkarotes mandeļu vai kviešu klijas, rūpīgi samaisa un uz 20-30 minūtēm uzziež sejai un kaklam. Pēc tam nomazgā ar siltu ūdeni. Maska palīdz sašaurināt lielas poras.

Kartupeļu maska

Kartupeļu maska noņem sejai nogurumu un izlīdzina krunciņas. Kartupeļu biezenim pievieno tējkaroti karsta piena un karstu uz 10 minūtēm uzklāj sejai. Pēc tam nomazgā vispirms ar karstu, tad vēsu ūdeni.

Burkānu maska

Burkānu maska ir ļoti veselīga taukainai un piņņainai ādai. Uz rīves sarīvētu burkānu sajauc ar olas dzeltenumu, pievieno pa tējkarotei augu eļļas un auzu miltus. Masu uzklāj sejai un kaklam un pēc 15 minūtēm nomazgā ar ūdeni. Starp citu, burkānu maska palīdz saglabāt iedegumu.

Spinātu maska

Spinātu maska palīdz nomierināt sakairinātu ādu. Sīki sakapātas spinātu lapas novāra nesālītā ūdenī vai pienā, izklāj uz marles salvetes un uzliek sejai un kaklam. Pēc 10 minūtēm masku noņem un seju un kaklu noslauka ar losjonu.

Biešu maska

Biešu maska palīdz uzlabot sejas krāsu (satraukumam nav pamata – seja sarkana kā biete nepaliks). Vaigus un kaklu norīvē ar bietes gabaliņu, bet pēc tam uzziež plānu kārtiņu krēma. Pēc 10 minūtēm krēmu ar salveti noslauka.

Skābēto kāpostu maska

Skābēto kāpostu maska sašaurina poras un mīkstina ādu. Runā, ka šo masku ļoti iecienījušas parīzietes, lai gan tikpat labi iespējams, ka tās ir tikai baumas. 100 g skābētu kāpostu vienmērīgi uzklāj sejai, tikai jāseko, lai sula neiekļūtu acīs. Pēc 10 minūtēm seju nomazgā.

 

zeltene_jauna

LA.lv