Dārziņam pirmie vārti, Rīgas “Dinamo” punkts Bratislavā 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas “Dinamo” izbraukuma spēlē pirmdien pašā pagarinājuma izskaņā ar 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:1) piekāpās Bratislavas “Slovan” komandai no Slovākijas.
Latvijas komandas labā pa vārtiem guva Lauris Dārziņš un Miķelis Rēdlihs, kamēr “Slovan” rindās izcēlās Milans Bartovičs, Lukāšs Kašpars un Roks Tičars, kurš guva mājinieku uzvaras vārtus.
Mačs starp abām komandām iesākās nedaudz miegaini un bez metieniem pa vārtiem, pirmajai teicamajai izdevībai parādoties vien pirmās trešdaļas vidū, kad Armands Bērziņš ar raidījumu tuvējā stūrī nespēja pārspēt “Slovan” vārtsargu Bariju Brestu. Pēcāk Rīgas “Dinamo” izdevās pārņemt dueļa iniciatīvu un iespiest sāncenšus viņu zonā. Tiesa, tas nevainagojās ar gūtiem vārtiem, bet pašā pirmās trešdaļas izskaņā rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kad noteikumi vārtu priekšā tika pārkāpti pret Andri Džeriņu. Viena hokejista pārsvars gan palika neizmantots, bet pirmajā pārtraukumā komandas devās pie neizšķirta rezultāta 0:0, lai gan perioda izskaņā “Slovan” bija teicama izdevība pārspēt rīdzinieku vārtsargu Jūakimu Ēriksonu.
Arī otrajā trešdaļā nevienai no komandām ilgu laiku neizdevās gūt vārtus, bet tās viducī rīdzinieki izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, kas gan palika neizmantotas. Pēcāk uz noraidīto soliņa bija jādodas Rīgas “Dinamo” hokejistiem Timam Sestito un Guntim Galviņam, taču mājiniekiem vairākumu realizēt neizdevās, turklāt 35.minūtē ripu “Slovan” būrī raidīja Dārziņš, kuram šis ir pirmais vārtu guvums sezonā. Otrā perioda izskaņā Bratislavas klubs bija par mata tiesu no rezultāta izlīdzināšanas, taču viesus no Rīgas glāba Ēriksons.
Lai gan noslēdzošās trešdaļas ievadā lielāks pārsvars piederēja “Dinamo” hokejistiem, tieši “Slovan” komanda 45.minūtē guva vārtus, kad Ēriksonu pārspēja Andrejs Štastnijs. Tiesa, vārtu gūšanas brīdī viņš nospēlēja ar roku, tāpēc tiesneši nolēma to neieskaitīt. Tomēr neilgu brīdi vēlāk Bratislavas klubs panāca neizšķirtu, jo aizsarga metienu no zilās līnijas pielaboja Bartovičs.
Nepilnas trīs minūtes vēlāk mājinieki jau izvirzījās vadībā, kad pēc teicamas partnera piespēles ripu vārtos no pāris metru attāluma raidīja Kašpars. Tiesa, rīdzinieki nepadevās, un 54.minūtē Rēdlihs atjaunoja līdzsvaru uz tablo, kurš vārtu priekšā saņēma teicamu piespēli no Tima Sestito. Arī pamatlaika izskaņā starp abām vienībām aizritēja skatāmā hokejā, bet vārti vairs netika gūti. Tāpēc cīņa bija jāturpina pagarinājumā.
Papildlaikā spēle ritēja no vieniem uz otriem vārtiem, taču tā vidū Gunārs Skvorcovs neizmantoja lielisku Mika Indraša piespēli, ko pielabojot tiktu gūti vārti. Tiesa, pašā pagarinājuma izskaņā pie uzvaras spēlē tika “Slovan”, 33 sekundes līdz beigām no vārtu priekšas izceļoties Tičaram.
Rīdzinieku komandas sastāvā šim mačam atgriezās diskvalifikāciju izcietušais aizsargs Guntis Galviņš, kamēr vietu vārtos ieņēma zviedrs Jūakims Ēriksons.
Rīgas “Dinamo” hokejisti šosezon jau izbraukumā aizvadījuši divas sērijas, kurās septiņās spēlēs gūtas trīs uzvaras, bet savā laukumā nospēlēti vien trīs mači, tiekot pie viena panākuma.
Pēc šī dueļa rīdzinieki trešdien uzņems neveiksmīgu sniegumu rādošo Horvātijas vienību Zagrebas “Medveščak”, bet piektdien ar “Slovan” spēkosies jau savā laukumā.