Dārziņam trīs vārti, Latvijai skaista 5:3 uzvara 0

Ar trim gūtajiem vārtiem pasaules hokeja čempionāta spēlē ceturtdien izcēlās Lauris Dārziņš, palīdzot Latvijas izlasei ar rezultātu 5:3 (3:1, 1:1, 1:1) pieveikt pagājušā gada turnīra finālisti Slovākiju.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Bez Dārziņa “hat-trick” vēl Latvijas izlasē pa reizei precīzi bija Mārtiņš Cipulis un Zemgus Girgensons. Tikmēr slovākiem atzīmējās Tomašs Zaborskis, Tomašs Surovijs un Renē Vidarenijs.

Šī Latvijas izlasei bija pirmā uzvara šī gada pasaules čempionātā.

Latvijas izlases vārtus sargāja Kristers Gudļevskis, kuram šis bija debijas mačs pasaules čempionātos, bet mačam nebija pieteikti traumētie aizsargi Georgijs Pujacs un Agris Saviels, kā arī uzbrucējs Gints Meija.

Jau spēles 12.sekundē Latvijas izlase izdarīja pirmo metienu pa vārtiem un ripu pie ledus piespieda pretinieku vārtsargs Ratislavs Staņa. Savukārt uzreiz pēc tam arī tika atklāts rezultāts, kad pēc iemetiena ripu caur Staņas kājsargiem raidīja Cipulis.

Uzreiz pēc vārtu zaudējuma, slovāki metās atgūt zaudēto. Tas viņiem izdevās minūti un astoņas sekundes pēc Latvijas izlases vārtu guvuma, kad ripu starp latviešu debitanta Kristera Gudļevska kājsargiem raidīja slovāku trešās maiņas uzbrucējs Zaborskis, izlīdzinot rezultātu 1:1.

Pēc vārtu guvuma slovāki turpināja uzbrukt vairāk par latviešiem, izdarot vairākus bīstamus metienus pa Gudļevska vārtiem, taču vai nu vietā bija Latvijas vārtsargs, vai arī slovāku raidījumi bija vārtiem secen.

Septiņas minūtes pirms perioda beigām par nekorektu cīņu savu vārtu priekšā uz Slovākijas vārtiem tika nozīmēts soda metiens, ko izpildīt devās rezultatīvākais šī čempionāta Latvijas izlases spēlētājs un kapteinis Dārziņš, kurš to skaisti realizēja, panākot 2:1.

Pēc gūtajiem vārtiem latvieši aktivizējās un centās atkal pārspēt pretinieku vārtsargu. Pateicoties aktivitātei, Latvijas izlase ieguva iespēju minūti cīnīties piecatā pret trijiem pretiniekiem. Lielo vairākumu gan latvieši nerealizēja, tomēr, spēlējot pret četriem slovākiem, veiksmīgi nospēlēja Girgensons, kurš ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī un guva savus pirmos vārtus Latvijas izlasē. Līdz ar to pēc pirmās trešdaļas Latvija uzvarēja pretiniekus ar rezultātu 3:1.

Slovākijas izlase pirms otrās trešdaļas sākuma veica vārtsargu maiņu, jo Staņas vietā būrī stājās Jaroslavs Janušs, kurš bija debija pasaules čempionātos. Latvija otro trešdaļu iesāka, spēlējot mazākumā, jo pirmā perioda noslēgumā Artūrs Kulda veica neatļautu spēka paņēmienu.

Atsākot spēli vienādos sastāvos, mača gaita izlīdzinājās un vienlīdz bīstami uzbruka gan Latvijas izlase, gan Slovākija. Bīstams uzbrukums Slovākijai izdevās 29.minūtē, taču latviešus glāba Gudļevskis.

Dažas sekundes vēlāk Latvija ieguva skaitlisko vairākumu, kura laikā izdevās izveidot bīstamu situāciju pie pretinieku vārtiem, un slovāki nopelnīja vēl vienu noraidījumu, ļaujot atkal gandrīz minūti Latvijas izlasei spēlēt pieciem pret trim Slovākijas izlases hokejistiem. Tomēr lielo vairākumu Latvijas izlasei izmanto neizdevās.

34.minūtē slovāki izgāji divatā pret vienu latviešu aizsargu, taču nespēja trāpīt gandrīz tukšos vārtos. Pēc šī momenta slovāki aktivizējās, izdarot vairākus bīstamus metienus, taču vairākkārt veiksmīgi darbojās Gudļevskis. Tomēr četras minūtes pirms perioda beigām Slovākijai tomēr izdevās samazināt rezultāta starpību līdz 2:3, kad pretuzbrukumā ļoti veiksmīgs metiens izdevās kādreizējam Rīgas “Dinamo” leģionāram Surovijam.

Vēl otrajā trešdaļā Latvijai izdevās atjaunot divu vārtu deficītu, kad Dārziņš atņēma pretiniekam ripu, bet pēc tam pretuzbrukuma metienā ripa atsitās pret pretinieka nūju, vārtu stabiņu un ielidoja vārtos. Līdz ar to Latvijas izlase panāca 4:2 savā labā.

Arī trešā trešdaļa sākās ar ātri gūtiem vārtiem un jau 25.sekundē Dārziņš guva savus trešos vārtus spēlē, panākot 5:2 Latvijas izlases labā. Dārziņš sākotnēji izdarīja metienu un pēc tam pats bija pirmais pie slovāku vārtsarga Januša atsistās ripas.

Pēc gūtajiem vārtiem latvieši kļuva aktīvāki un vairāk laika pavadīja pretinieku, nevis savā zonā, ik pa brīdim radot bīstamas situācijas pie slovāku vārtiem. Mača 47.minūtē slovākiem radās izcila iespēja rezultāta starpību samazināt, taču Latvijas izlasi glāba Gudļevskis. Arī perioda turpinājumā slovākiem tikai retu reizi izdevās sagādāt nepatikšanas Latvijas izlases spēlētājiem, jo lielākoties uzbruka latvieši, pārliecinoši kontrolējot mača gaitu.

Spēles 52.minūtē Slovākijas izlase tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tā laikā slovāki vairākas reizes pārbaudīja Gudļevska modrību, taču nesekmīgi – Latvijas hokejisti mazākumu izturēja. Tuvojoties mača noslēgumam, spēles temps mazinājās, katrai komandai viens pa pāris reizēm pārbaudot pretinieku vārtu drošību.

Sākoties priekšpēdējai cīņas minūtei, Andris Džeriņš vēl paspēja nopelnīt noraidījumu, kura laikā slovākiem bija pāris iespējas gūt vārtus, taču Latvijas izlase veiksmīgi darbojās aizsardzībā, neitralizējot briesmas. Tomēr 21.sekundi pirms mača beigām slovāki tomēr paguva vienus vārtus atgūt, kad no zilās līnijas precīzs bija Vidarenijs, samazinot deficītu līdz 3:5, kā arī cīņa noslēdzās.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē jau otro maču pēc kārtas tika atzīts Dārziņš, bet slovākiem par tādu kļuva Mihels Miklīks.

Kā ziņots, pirmajā mačā Latvijas izlase sestdien ar 0:6 kapitulēja pašreizējai pasaules čempionvienībai Krievijai, turpinājumā ar 1:4 piekāpās arī ASV hokejistiem, bet trešajā mačā otrdien ar 3:5 zaudēja arī Austrijai, apdraudot izredzes palikt augstākajā divīzijā arī nākamajā sezonā. Tā kā Latvijas izlase zaudēja arī pēdējās četrās pagājušā gada pasaules čempionāta spēlēs, neveiksmju sērija bija sasniegusi septiņus mačus.

Helsinku apakšgrupas kopvērtējumā tagad aizvadītas četras pilnas spēļu kārtas un pa deviņiem punktiem ir Krievijas un ASV izlasēm. Par punktu mazāk ir Somijai, bet pa sešiem punktiem izcīnījušas Francija un Slovākija. Četri punkti ir Vācijas kontā, bet pie trim punktiem tikušas Austrija un Latvija.

Turpmākajos turnīra mačos Latviju sestdien sagaidīs spēle ar Vāciju, bet pēdējās divas spēles 13. un 14.maijā būs ar Franciju un Somiju.