foto – Evija Trifanova/LETA

Dārziņš divreiz iemet Masaļskim, izglābj “Dinamo” un sarūgtina Ābolu (VIDEO) 0

Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Lauris Dārziņš ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas pirmspēdējā mačā guva vārtus pamatlaika beigās un pagarinājuma pēdējās sekundēs, kaldinot mājinieku uzvaru.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65

“Dinamo” sezonas priekšpēdējā spēlē savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Arta Ābola stūrēto Toljati “Lada” komandu, kuras rindās šodien spēlēja arī vārtsargs Edgars Masaļskis un Kristaps Sotnieks.

Par mājinieku galveno varoni kļuva Dārziņš, kurš 17 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 1:1, bet četras sekundes pirms pagarinājuma beigām viņš izrāva uzvaru “Dinamo” komandai.

Jānis Kalniņš “Dinamo” cietoksnī atvairīja 25 no 26 pretinieku metieniem, bet pretinieku komandā Masaļskis atvairīja 22 no 24 rīdzinieku mestajām ripām.

Tikmēr Sotnieks laukumā pavadīja 23 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa Kalniņa sargātajiem vārtiem un bloķēja divus metienus.

Mača rezultāts tika atklāts 14.minūtē, kad Gļebs Korjagins ar spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī panāca 1:0 mājinieku labā. Rīdzinieki pirmajā periodā nespēja apdraudēt pretinieku vārtu drošību. Trešdaļas beigās pēc svilpes atskanēšanas “Lada” hokejists izpildīja metienu pa vārtiem, kā rezultātā hokejisti saplūcās, turklāt ķīviņā ar saviem bijušajiem komandas biedriem iesaistījās arī Sotnieks.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē Latvijas komanda savērpa uzbrukumus pie pretinieku vārtiem, un “Lada” no ielaistas ripas glāba ne tikai Masaļskis, bet arī Sotnieks. Tikai četras minūtes pirms otrā perioda beigām “Dinamo” tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču tas netika izmantots. Lai gan otrajā trešdaļā laukuma saimnieki bija krietni aktīvāki, tomēr “Lada” nosargāja vadību.
Trešā perioda pirmajās minūtēs Tima Sestito metienu ar pašaizliedzīgu bloku apturēja Vasīlijs Streļcovs, kurš tikai ar ārstu palīdzību spēja atstāt laukumu. Arī turpinājumā visi mājinieku centieni panākt neizšķirtu tika neitralizēti, turklāt perioda 14.minūtē “Dinamo” pēc kārtējā noraidījuma nonāca trijatā pret pieciem.

Četras minūtes pirms pamatlaika beigām “Dinamo” ieguva savu otro vairākumu mačā, kas arī šoreiz palika nerealizēts. Pamatlaika beigās “Dinamo” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kas 17 sekundes pirms finālsvilpes nesa augļus, precīzi metot Dārziņam. Tā kā uzvarētājs pamatlaikā netika noskaidrots, bija jāaizvada pagarinājums. Kad līdz pagarinājuma beigām bija palikušas sešas sekundes, Dārziņam izdevās izslidot vienatnē pret Masaļski un ar precīzu metienu atnest “Dinamo” komandai skaistu uzvaru.

Rīdziniekiem šī bija pirmā spēle pēc desmit dienu pārtraukuma, kurš bija saistīts ar nacionālo izlašu pauzi. Tās laikā liela daļa Rīgas “Dinamo” spēlētāju piedalījās Latvijas izlases četru dienu treniņnometnē, kurā pie darba ķērās valstsvienības jaunais galvenais treneris Bobs Hārtlijs, bet viens no viņa palīgiem bija tieši Ābols, kurš šajā amatā tika iecelts vien pagājušajā nedēļā. Hārtlijs ceturtdien pirmo reizi klātienē varēja novērtēt izlases spēlētāju sniegumu