×
Mobilā versija
+10.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. maijs, 2015
Drukāt

Dārziņš: Grūtākās spēles vēl tikai priekšā (1)

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

 

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu sākusi ar trim zaudējumiem pret smagsvariem. 1:8 pret Zviedriju, protams, ir īpaši nepatīkams, taču uzbrucējs Lauris Dārziņš atgādina, ka grūtākās spēles vēl tikai priekšā.

“Tablo visu parāda – sportā statistika nemelo, līdz ar to ko gan es te varu pateikt? 1:8 arī Āfrikā ir 1:8. Vai varēja būt 1:2? Varēja. Taču Edža arī nevar visu noķert. Beigās bija nolemtība, kas nav patīkami. Bet skatoties uz grupu, tas neko diži droši vien nemaina,” MIX zonā sarunā ar Latvijas žurnālistiem sacīja Dārziņš.

Vai lūzuma brīdis bija trešais ielaistais gols uzreiz pēc tam, kad tu biji panācis 1:2?

Droši vien. Jo ilgāk ir līdzīgs rezultāts, jo lielāka iespēja svaru kausiem nosvērties uz ne favorīta pusi. 3:1 viņiem deva lielāku brīvību izpausties, riskēt un tas arī labi gāja cauri.

Tu pret zviedriem daudz esi spēlējis. Vai šie zviedri tiešām bija tik nikni?

Zviedriem sistēmas ir tik atstrādātas, ka var mainīt sastāvu krustu šķērsu, bet spēles rokraksts īpaši nemainās. Negribētu teikt, ka šis sastāvs bija kaut kas draudīgs, bet – tie bija zviedri savā labākajā elementā.

Tev bija trīs izgājieni pret vārtiem.

Jā, gribētos vairāk izspiest no izveidotajiem momentiem. Bet jāmeklē arī kaut kas pozitīvs, iespējas bija un līdz ar to nebija tik traki. Ja ilgāk rezultāts turētos līdzīgs, viņi arī būtu mazliet piesardzīgāki.

Vai ir tā, ka spēli nevienādos sastāvos uz ledus nemaz īsti neesat atstrādājuši?

Nē, esam daudz strādājuši, arī šodien taču vienu vairākumu realizējām. Čempionāta laikā treniņi nav gari un starp spēlēm vajag vienkārši izkustēties. Sagatavošanās posmā strādājām gan pie vairākuma, gan mazākuma, bet Rīgā jau tu nevari prognozēt, kā spēlēs pretinieks vairākumā, to izrunājam tagad, taču viņi atrod līnijas un gūst vārtus.

Lauri, čempionāta grūtākā daļa mums ir beigusies vai tagad tikai sāksies?

Pirms čempionāta sarunājām, ka mums ir viens divu nedēļu darbiņš un pie tā arī turamies, nedalām spēles vajadzīgajās un nevajadzīgajās. Jāstrādā tālāk ar tīru sirdsapziņu, bet jā – grūtākās spēles mums tikai priekšā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Luugms: uzvariet tagad Vaaciju, Austriju un Franciju! Un atceraties, arii Shveici juus reiz pieveicaat.

Draugiem Facebook Twitter Google+