Sports
Hokejs

Dārziņš: Ir pārliecība, ka mūsu spēle nesīs augļus0

Foto: Rīgas “Dinamo”

Rīgas “Dinamo” hokejisti aizvadījuši labu sagatavošanās posmu pirms kārtējās KHL sezonas un guvušu pārliecību par saviem spēkiem, “LA” atzina komandas uzbrucējs Lauris Dārziņš.

Sagatavošanās posmā dažbrīd jau bija dzirdami secinājumi – atkal vairāk par vienu, divām ripām nevar iemest. Vai ir jāceļ panika?

Mums nav tendence spēlēt avantūristiski, uzdevums ir gūt par vieniem vārtiem vairāk nekā pretinieks. Dažas spēles būs atvērtākas, dažas – noslēgtākas, bet, kamēr spēlējam uzbrukuma zonā un veidojam momentus, nav jāceļ panika. Skaidrs, ka sezonā būs visādi brīži, tas ir darba process un skatīsimies, kurā brīdī kas mums būs jālabo.

Kā kopumā vērtē vasaras sagatavošanās posmu?

Strādājām jūlijā un augstā daudz, lai varētu izturēt 62 spēles. Tas ir grūtākais uzdevums trenerim sagatavot komandu, lai īstajā laikā būtu labākajā formā. Mēs viens otram uzticamies, pienāks čempionāts un ledus visu parādīs.

Taktiski spēlējat tāpat kā pagājušajā gadā vai ir kādas nozīmīgas izmaiņas?

Taktika atkarīga no pretinieka – vienādi visu laiku nespēlēsim, bet dažas tendences ir izmainījušās no pagājušās sezonas. Būtiskākais – aizsardzība, gribam ātrāk uzsēsties virsū tam spēlētājam, kam ir ripa stūrī, nospēlēt divatā aktīvāk. Arī tas, kā atgriežamies zonā – līnijas ir sazīmētas un uzbrucējiem skaidrs, kurās sliedēs braukt.

Lauri, mazliet provokatīvs jautājums – kāpēc šai sezonai “Dinamo” vajadzētu būt labākai kā iepriekšējām četrām?

Saistītie raksti

Negribu attaisnoties un kādu par kaut ko pārliecināt. Sportā visu izšķir rezultāts, to redzēsim turnīra tabulā. Garantēt neko nevar, bet ir sajūta, ka esam izdarījuši labu darbu. Lielos vilcienos ir skaidrs, kādu spēli gribam redzēt un ir arī pārliecība, ka tā nesīs augļus. Esam iedevuši sev lielu iespēju būt veiksmīgiem.

Vai tu vāc balsis, lai saglabātu uz savas formas C burtu arī sezonas laikā?

Nezinu, kāds ir (treneru) plāns. Šobrīd man ir C burts, bet es apzināti nemēģinu uzdot sev jautājumu, ko un kā darīt. Lidināties pa gaisu un domāt, kas un kā… Acīmredzot ir iemesls, kāpēc man uzticēja kapteiņa pienākumus, bet apzinos, ka katru dienu jānāk uz halli, jārukā tāpat kā jebkuram spēlētājam.

LA.lv