×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. novembris, 2016
Drukāt

Dārziņu iedzīvotāji aizvainoti, ka parks nosaukts Vladimira Kudojara vārdā (9)

Kjudors

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (no labās), teritorijas apmeklēšanas laikā sarunājas ar Vladimiru Kudojaru

Dārziņu apkaimes iedzīvotāji ir aizvainoti par apkaimes parkam piešķirto Vladimira Kudojara nosaukumu, pastāstīja Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības valdes locekle Maija Stefana.

Stefana, kura Dārziņos dzīvo jau 50 gadus, skaidroja, ka tikai pirms pāris gadiem apkaimes iedzīvotāji uzzinājuši, “kā sauc to onkulīti, kas kādreiz kopa Dārziņu parku”. Dārziņu iedzīvotāju ieskatā šāds parka nosaukums neiederas ikdienas lietojumā, jo ilgus gadus nu par Kudojara parku nosaukto teritoriju visi saukuši par Dārziņu parku. Stefana tāpat pauda, ka šāds nosaukums neatbilst arī latviskajai videi, kā arī vēsturiskajam lietojumam.

Dārziņu iedzīvotāju biedrība, ņemot vērā Rīgas pašvaldības vēlmi pateikties Kudojaram, kurš uzkopis minēto teritoriju, rosinājusi parkā uzstādīt goda plāksni, tomēr pašvaldībā nolemts parku nosaukt par godu šim vīrietim.

Stefana norādīja, ka domes departamenta pārstāvji līdz šim savstarpējā komunikācijā ar apkaimes iedzīvotājiem teritoriju saukuši par Dārziņu parku, tādējādi apliecinot šī nosaukuma ikdienišķo un vēsturisko lietojumu, kas iegājies iedzīvotāju sadzīvē.

“Mēs esam dziļi aizvainoti. Domē norādīja, ka Dārziņu parkam nav savas identitātes. Tad jādomā, ka arī Dārziņiem tādas nav? Šī jau lielā mērā ir pašas pašvaldības atbildība,” sacīja Stefana, piebilstot, ka biedrības locekļu ieskatā šis lēmums ir politiski motivēts.

Kā ziņots, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja Austrumu izpilddirekcijas ierosinājumu piešķirt Vladimira Kudojara parka nosaukumu labiekārtotai teritorijai Dārziņu apkaimē, Jāņogu ielā.

Kā norādīja Rīgas domē, teju 90 gadus vecais mākslinieks Kudojars, kurš ir arī Dārziņu apkaimes iedzīvotājs, vairāk nekā 30 gadu garumā par saviem personiskajiem līdzekļiem veidojis parku un to labiekārtojis, izveidojot šo teritoriju par sakoptu un apmeklētu atpūtas vietu Dārziņu apkaimē.

Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs (S) norādīja, ka dome augstu vērtē Kudojara ieguldīto darbu pilsētas labā. “Mākslinieks daudzus gadus kopa šo teritoriju, arī tad, kad tā bija nokļuvusi privātīpašumā. Tieši viņš panāca, ka šī vieta saglabāja parka statusu, to varēja lietot visi iedzīvotāji un vēlāk šo zemesgabalu ieguva pašvaldība. Kudojars ir piemērs katram rīdziniekam,” pārliecināts Tolstojs.

Parka apsaimniekošanu patlaban nodrošina SIA “Rīgas meži”. Šī gada augustā un septembrī parka teritorijā veikti labiekārtošanas darbi – atjaunots bērnu rotaļu laukums, gājēju celiņi un ierīkots apgaismojums.

Kudojara parka nosaukuma piešķiršanu atbalstījusi Rīgas Vietvārdu un pilsētvides objektu nosaukumu komisija. Galīgais lēmums vēl būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Cilvēki! Viņš šo parku izveidoja! Ja viņš nebūtu saveidojis visu būtu aizbūvējuši tāpat kā citus zaļos pleķus un dīķus Dārziņos, kurus aizbēra…. Jums ir vienīgā vieta palikusi, kur ar saviem ratiem aizbraukt, pateicoties māksliniekam

  2. Stefana – tīri latvisks vārds, katrā sādžā šis vards

  3. Vai šeit nebūtu jāiejaucas ārstiem-psihiātriem?

  4. Sakopiet vispirms kādu parku, tad arī varēs spriedelēt par latviskumu un to, kas ir pelnījis cilvēku atzinību

  5. Beigsim liekuļot; klusi un kautrīgi Pļavniekos parādījies Pikuļa prospekts. Labi, viņš dzīvoja Latvijā, bet rakstīja krieviski un nekādi nav dēvējams par latviešu rakstnieku.

  6. Parks vēlās vasaras beigās – rudenī ir ieveidots ar gājēju celiņiem apkārt pīļu dīķim, apgaismojumu, spēļu laukumu bērniem un trenažieru rīkiem tiem, kas nelieto alkoholu, atrodas pretī vēl nesen pieprasītai avota iztekai, kuras ūdens analīzes rezultāts pēc pārbaudes piesprausts pie bērza parkā, jo tapis atzīts par kaitīgu, tāpēc vairs netiek lietots. Jā tik tiešām, mākslinieks bija tas, kas turpat tuvu mitinās un arī ziedoja laiku un enerģiju tā iekopšanai, lielu akmeņu atvelšanai utt., taču tagadējais izskats pēc ekskavatora un profesionālu celiņu licēju un citu prasmju strādnieku klātbūtnes jau ir pavisam citāds. Persona, kas ieteica nosaukt to kāda vārdā, ir maldījusies starp Daugavu un Rīgas domi, jo parks vai mini parks no tā labāks vai mīļāks nekļūs, tiks ierakstīts RD labo darbu skaitā un varbūt arī ir kalpojis par “otkatu”. Kā citādi, lai izskaidro tiem, kam tur atrodas dārzi un mājiņas, par kā tāda finansējuma uzrašanos? Visi , kas tur vismaz vasarās ir gadiem ilgi, pazīst Kudojaru, taču arī man nav pieņemams, ka to nosauc viņa vārdā. Un tam ir daudzi iemesli.

  7. Nezin, kur tāda vieta ar lieliem bērziem Dārziņu mazdārziņos atrodas? vai nav kāds pārpratums?

  8. Sakiet paldies, ka Dārziņus vismaz nepārdēvēja par Muhosransku.

  9. Kas tad liedza Stefanai kopt un veidot parku? Jānovērtē tāds nosaukums, tāpat kā Vērmaņparks. Un kāda gan identitāte ir vietai ar nosaukumu dārziņi, izņemot, kā tur dzīvo tantes, kas apvainojās ?

Draugiem Facebook Twitter Google+