Uncategorized

Dārzkopības institūts Dobelē pošas Pavasara lauku dienai 16

Foto – Zanda Birze

Nākamnedēļ Latvijas augļkopji aicināti uz Pavasara lauku dienu Dobelē, kur ceturtdien, 20.aprīlī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Dārzkopības institūtā būs iespēja uzzināt aktuālo informāciju par norisēm augļkopībā un vērot pavasarī veicamos darbus institūta dārzā.

Lauku dienas aktivitātes plānotas divās daļās, no kurām pirmā norisināsies Dārzkopības institūta telpās. Pētnieki stāstīs par Polijas augļkopju pieredzi un zināšanu apriti augļkopības nozarē, akcentējot arī nākotnes iespējas.

Praktiskākas zināšanas būs iespējams iegūt saistībā ar āboliem, to audzēšanu un uzglabāšanu, augļu dārzu miglošanu, slimību ierobežošanu un augu aizsardzību. Jaunākos pētījumu rezultātus interesenti varēs iegūt par bumbieru – kadiķu rūsas izplatību un ietekmi uz augļu dārziem. Nozares aktualitātes skaidros ne tikai Dārzkopības institūta pētnieki, bet arī Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra un Valsts augu aizsardzības dienesta pārstāvji.

Savukārt Lauku dienas otrajā daļā būs iespēja viesoties Dārzkopības institūta dārzā un speciālistu vadībā vērot, kā notiek dažādu augļu koku veidošana un potēšana, kā arī ogulāju veidošana. Dārzā būs apskatāmi arī neierasti audzēšanas risinājumi zemenēm un avenēm. Ikvienam būs iespēja saņemt konsultāciju par interesējošiem jautājumiem augļkopībā.

Dārzkopības institūts atrodas Graudu ielā 1, Dobelē.

LA.lv