Uncategorized

Dārzkopji pulcēsies ikgadējā konferencē Bulduros 16

Foto-LETA

Dārzkopības nozares pārstāvji nākampiektdien, 13. februārī, jau 22. gadu tiksies ikgadējā Dārzkopības konferencē, lai atskatītos uz paveikto, aktualizētu nozares problēmas, kā arī vienotos par šogad plānotajiem darbiem nozares stiprināšanā un attīstībā, informē Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē (LOSP).

Konferenci atklās Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš. Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāre Dace Lucaua informēs par nozarei saistošajām aktualitātēm. Uz sarunu aicināti arī Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, lai sniegtu informāciju par profesionālās un dārzkopības izglītības nākotni.
 
Nozares pārstāvjus un LOSP dalīborganizācijas uzrunās arī LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs. ZM valsts sekretāra vietniece Rigonda Krieviņa informēs par aktualitātēm tiešmaksājumos, tai skaitā platību un saistītajos maksājumos 2015-2020.gadā, kā arī atbalstu mazajām saimniecībām un jaunajiem zemniekiem.

ZM pārstāves Lauku attīstības atbalsta direktore Liene Jansone un Valsts atbalsta plānošanas nodaļas direktores vietniece Andra Balode sniegs informāciju par Lauku atbalsta programmu 2015.-2020.gadam, kā arī sezonas strādnieku un iekrāsotās degvielas jautājumu.

Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktore Anna Helviga- Vītola konferences dalībniekus iepazīstinās ar LAD elektroniska pieteikšanās sistēmas aktualitātēm un jaunizveidoto zaļināšanas kalkulatoru. Savukārt LAD direktores vietnieks Indulis Āboliņš informēs par ES audita atklātajām kļūdām un turpmākajām sankcijām, ar ko jārēķinās lauksaimniekiem prasību neizpildes gadījumā.

Valsts augu aizsardzības dienesta direktore Kristīne Kjago dārzkopības nozares pārstāvjiem ziņos par dienesta kompetences aktuālākajiem jautājumiem un jaunāko informāciju, kas attiecas uz dārzkopībā nodarbinātajiem – iepazīstinās ar integrētās augu aizsardzības vadlīnijām.

Konferences noslēgumā nozares pārstāvji dalīsies atsevišķās – augļkopju, stādaudzētāju un dārzeņkopības – sekcijās, lai jau detalizētāk uzklausītu un iezīmētu tālāko darbību scenāriju nozares problēmu risināšanai.

LOSP atzīmē, ka šis ir lielākais dārzkopības forums Latvijā, kas vienkopus pulcē lielu skaitu interesentu – praktiski darbojošos nozares pārstāvjus, lauksaimniecības nozarē studējošos studentus, pasniedzējus, organizāciju, kā arī saistīto valsts institūciju pārstāvjus.
 
Pasākums Bulduru Dārzkopības vidusskolā sāksies plkst.9. Konferenci rīko LOSP dalīborganizācijas – Augļkopības asociācija, Stādu audzētāju biedrība un biedrība “Latvijas Dārznieks”.
 

LA.lv