×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Dārzs atpūtai

darzs_rgbstock_15

Dārzi arvien vairāk kļūst par atpūtas vietu, tāpēc aktuāls ir viss, kas tajā rada lielāku komfortu un pielīdzina teju dzīvojamai istabai. Idejas un noderīgas lietas dārza iekārtošanai var atrast veikalos “EGK dārzi”, “Talsu žuburs”, “Jaunrēveļi”, “K- Rauta”, “Depo”.


 

Dažādas terases

Terases var izveidot gan pašu rokām, gan ar meistaru palīdzību vai arī iegādāties jau rūpnieciski izgatavotu slēgta tipa terasi. Būvniecības veikalos piedāvā speciālus dēļus terasēm, kas ļauj pēc laika arī paplašināt atpūtas teritoriju. Ja terasei vēlas jumtu, tā kon­strukcijas karkasu veido uz koka statņiem, stiprinātiem uz betona stabveida pamatiem. Aktuālas ir arī terases, kas piebūvētas pie dzīvojamās ēkas, tikai tad jāsaskaņo jumta segumi. Lētāk un vienkāršāk veidot pilnīgi atvērtu terasi – koka grīda, ko katrs norobežo pēc saviem ieskatiem, piemēram, ar puķu kastēm vai balstiem vīteņaugiem.

 

Pelēcīgie 
un baltie toņi

Dārza mēbeles vizuāli aizvien vairāk līdzinās iekštelpu mēbelēm. Protams, tās ir no mitruma un UV staru izturīgiem materiāliem – dažādu veidu kvalitatīviem pinumiem, organiskā stikla un īpaši apstrādāta koka. Pašlaik dārza mēbelēm modē visu veidu pelēcīgie toņi un baltā krāsa. Šādas mēbeles labi sader ar šobrīd aktuāliem košiem spilveniem, plediem, galda paliktņiem u. c. Uzmanība pievērsta dārza mēbeļu funkcionalitātei – tās ir vieglas un kompaktas, bet mīkstus atpūtas mēbeļu komplektus iespējams sabīdīt tā, lai tie veidotu noslēgtu ģeometrisku formu.

Ražotāji orientējās arī uz dažādu puķu kastu piedāvājumu – sākot no priedes koka līdz smagām ozolkoka kastēm. Vienkāršākās var izmantot arī komposta veidošanai.

 

Taciņas, 
kas tumsā spīd

Lai nostiprinātu dobes un norobežotu apstādījumus no zāliena, var noderēt izturīgas jauna veida apmales no otrreiz pārstrādātas plastmasas. Apmales ir melnā krāsā, ir arī tādas, kam augšējā malā iestrādāta fosfora kārtiņa, kas tumsā spīd un iezīmē dārza celiņus arī naktī.

Krūmu un nelielu koku zaru saņemšanai tiek piedāvātas nerūsējošā tērauda ķēdes, bet augļu koku aizsardzībai no dzīvnieku zobiem – speciālas plastmasas spirāles.

 

Puķu dobe 
skārda vannā

Dārza labiekārtošanā aizvien aktuāla ir otrreizēja lietu izmantošana un nestandarta idejas, kas ārtelpai piešķir personiskumu. Noderēt var viss, kas atrodams bēniņos, pieliekamajā vai saimniecības ēkā. Piemēram, oriģinālu puķu dobi var veidot nevis tipveida koka kastē, bet vecā skārda vannā vai caurā spainī. Tur var iestādīt lokus vai dilles ar margrietiņām vai arī veidot mazliet trakulīgu kompozīciju. Vecas skrūves, pudeļu vāciņus, nolietotus darbarīkus var iebetonēt dārza celiņā. Interesantas ir arī pāris vietas bez bruģakmens vai betona plāksnes ar lielāku atstarpi, lai starp tām iestādītu kresi vai samteni. Garšaugus var diedzēt nevis podiņos, bet gan kartona olu kārbās, bet vertikālo dārzu pie šķūnīša sienas izveidot koka paletēs. Tajās labi ieaugsies sukulenti vai citi ložņājoši stādi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+