Foto: Mārtiņš Šics

“Dauderos” atklās brāļu Šicu vecmāmiņas darbu izstādi 0

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) Dauderu nodaļā 15. maijā plkst. 18 atklās olimpisko medaļnieku brāļu Šicu vecmāmiņas un Latvijā vecākās aktīvās audējas – Tautas daiļamata meistares Lilijas Šicas darbu izstādi, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Lilijas Šicas vārds pazīstams, gan pateicoties olimpiskajiem mazdēliem Jurim un Andrim, gan arī kā Krimuldas tautas aušanas studijas vienai no dibinātājām un ilggadīgām vadītājām.

Izstādē būs apskatāmas Lilijas skaisti noaustie spilveni un segas, starp kurām arī mazdēliem austā olimpiskā sega ar olimpisko simbolu – pieciem riņķiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat izstādes apmeklētājiem būs unikāla iespēja apskatīt brāļu Šicu olimpiskās medaļas un kausus. Brāļi Šici, kuri tiek atzīti par Latvijas labāko kamaniņu divnieku, vairākkārt izcīnījuši godalgotas vietas starptautiskās sacensībās un Ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Lilija Šica atzīst, ka galvenais dzīvē ir bērni un mīlestība. Viņa ir izaudzinājusi sešus bērnus, piecpadsmit mazbērnus un trīspadsmit mazmazbērnus. Lilija savos 94 gados joprojām ir aktīva, viņa labprāt dzied, joko un pie reizes arī uzdejo. 2009. gadā viņa piedalījās Baltijas vienotības skrējienā “Sirdspuksti Baltijai” un tautastērpā veica pēdējo kilometru pirms Rīgas.

Lilija bijusi arī konkursa “Sieviete Latvijai 2011” laureāte. Savukārt pēc 90. dzimšanas dienas izdota viņas atmiņu grāmata “Turi savu kanti, Lileit! Meitene no Rites ienāk dzīvē”, kurā aprakstītas gan daudzu dzimtu saknes, gan autores jaunība, kas cieši saistīta ar Sēliju un tās ļaudīm.

Lilija savā grāmatā raksta: “Saka, ka cilvēks dzīvojis tikai tik, cik palicis atmiņā. Pārējais mūžs pagājis tā, kā mākoņi aizpeld. Viens savu mūžu atceras gaišu, cits drūmu, cits skumju, cits laimīgu, un tie ir tie dzīves mākonīši, kas mums pāri un garām aizpeldējuši. Tas, ko mēs atceramies, ir zibsnīši no saules.”

Izstāde būs apskatāma līdz 5. jūlijam.