×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

“Dauderos” atklās brāļu Šicu vecmāmiņas darbu izstādi

Foto: Mārtiņš ŠicsFoto: Mārtiņš Šics

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) Dauderu nodaļā 15. maijā plkst. 18 atklās olimpisko medaļnieku brāļu Šicu vecmāmiņas un Latvijā vecākās aktīvās audējas – Tautas daiļamata meistares Lilijas Šicas darbu izstādi, LA.lv uzzināja muzejā.

Lilijas Šicas vārds pazīstams, gan pateicoties olimpiskajiem mazdēliem Jurim un Andrim, gan arī kā Krimuldas tautas aušanas studijas vienai no dibinātājām un ilggadīgām vadītājām.

Izstādē būs apskatāmas Lilijas skaisti noaustie spilveni un segas, starp kurām arī mazdēliem austā olimpiskā sega ar olimpisko simbolu – pieciem riņķiem.

Tāpat izstādes apmeklētājiem būs unikāla iespēja apskatīt brāļu Šicu olimpiskās medaļas un kausus. Brāļi Šici, kuri tiek atzīti par Latvijas labāko kamaniņu divnieku, vairākkārt izcīnījuši godalgotas vietas starptautiskās sacensībās un Ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Lilija Šica atzīst, ka galvenais dzīvē ir bērni un mīlestība. Viņa ir izaudzinājusi sešus bērnus, piecpadsmit mazbērnus un trīspadsmit mazmazbērnus. Lilija savos 94 gados joprojām ir aktīva, viņa labprāt dzied, joko un pie reizes arī uzdejo. 2009. gadā viņa piedalījās Baltijas vienotības skrējienā “Sirdspuksti Baltijai” un tautastērpā veica pēdējo kilometru pirms Rīgas.

Lilija bijusi arī konkursa “Sieviete Latvijai 2011” laureāte. Savukārt pēc 90. dzimšanas dienas izdota viņas atmiņu grāmata “Turi savu kanti, Lileit! Meitene no Rites ienāk dzīvē”, kurā aprakstītas gan daudzu dzimtu saknes, gan autores jaunība, kas cieši saistīta ar Sēliju un tās ļaudīm.

Lilija savā grāmatā raksta: “Saka, ka cilvēks dzīvojis tikai tik, cik palicis atmiņā. Pārējais mūžs pagājis tā, kā mākoņi aizpeld. Viens savu mūžu atceras gaišu, cits drūmu, cits skumju, cits laimīgu, un tie ir tie dzīves mākonīši, kas mums pāri un garām aizpeldējuši. Tas, ko mēs atceramies, ir zibsnīši no saules.”

Izstāde būs apskatāma līdz 5. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+