×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. februāris, 2013
Drukāt

Daudz bērnu gūst traumas, nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem

Foto-LETAFoto-LETA

Arvien vairāk bērnu gūst traumas, nodarbojoties ar dažādiem ziemas sporta veidiem, tostarp arī ekstrēmajiem sporta veidiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības “BTA Insurance Company” apkopotie dati. Raksturīgākās slēpošanā un slidošanā gūtās traumas bērniem ir roku un kāju lūzumi, ceļu un muguras sasitumi, smadzeņu satricinājumi.

Slēpojot un braucot ar snovborda dēli bērni visbiežāk traumas guvuši, neievērojot pamata drošības noteikumus, kā arī neizmantojot drošības aprīkojumu – ķiveres, locītavu aizsargus. Tāpat traumas bieži vien gūtas situācijās, kad bērni ir atstāti bez vecāku vai citu pieaugušo pietiekamas uzraudzības.

BTA statistika liecina, ka vienā ziemas mēnesī tiek pieteikti vidēji 125 atlīdzību gadījumi par nelaimes gadījumiem, kas notikuši ar bērniem slēpošanas un slidošanas vietās. Gadu no gada tipiskākais traumu gūšanas veids ir līdzīgs – uztriekšanās citiem cilvēkiem, neveiksmīgi kritieni pēc slēpošanas vai braukšanas ar snovborda dēli lielā ātrumā. Tāpat cilvēki nereti pārvērtē savas patiesās spējas un pārgalvīgi brauc ar snovborda dēli vai slēpēm, atrodoties uz tramplīniem.

Šogad janvārī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā reģistrēti 74 gadījumi, kad bērni bija guvuši traumas ziemas aktivitātēs – slēpošanā, slidošanā vai braukšanā ar ragavām. 11 gadījumos bērni guvuši nopietnas traumas un tikuši stacionēti.

Slimnīcas bērnu ķirurgs Jānis Upenieks kritizē vecāku nevērību, neiegādājoties bērniem nepieciešamo drošības inventāru, lai pasargātu viņus no traumām.

“Esmu redzējis daudzus mīlošus vecākus, kuriem rūp, lai bērnam būtu pietiekama fiziskā aktivitāte, tādēļ viņi nopērk savam lolojumam slēpes, sniega dēli, ragavas un citu inventāru ziemas prieku baudīšanai. Diemžēl daudz mazāk esmu redzējis vecākus, kuri patiešām mīl savu bērnu un rūpējas ne tikai par viņa veselību, bet arī drošību, iegādājoties tik ļoti nepieciešamo ķiveri un locītavu sargus,” pauž mediķis.

Viņš aicina vecākus būt par piemēru bērniem, un pašiem, nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem, arī vilkt drošības inventāru, tādējādi gan pasargājot sevi no iespējamām traumām, gan arī mācot savām atvasēm to.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+