Sports
Hokejs

Daudz jaudīgāki treniņi – Girgensonam smaga vasara ASV 0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas vienīgais NHL hokejists Zemgus Girgenons jau kopš jūnija sākuma sezonai gatavojas ASV augstākā līmenī kā iepriekšējos gados, “LA” pastāstīja viņa tēvs Aldis Girgensons.

NHL vienība Bufalo “Sabres” piedāvājusi Girgensonam kvalifikācijas līgumu, tādējādi apliecinot vēlmi turpināt sadarbību. 1. jūlijā līgā sāksies brīvo aģentu tirgus, citas komandas varēs 23 gadus vecajam latviešu uzbrucējam izteikt piedāvājumus, bet Bufalo būs divas diennaktis laika, lai piedāvātu līdzvērtīgus nosacījumus. Pērn arī “Sabres” izteica Zemgum kvalifikācijas piedāvājumu, ko viņš nepieņēma. Abas puses par sadarbību un algu 1,15 miljonu ASV dolāru apmērā vienojās vien septembrī. Jaunais līgums nedrīkstēs būt mazāks.

Aldis Girgensons kvalifikācijas līguma piedāvāšanu uzskatu par labu zīmi, bet plašākos komentāros neizplūst, norādot, ka apsvērumi – pieņemt, nepieņemt – jāvaicā pašam Zemgum. 23 gadus vecajam uzbrucējam šīs vasaras treniņu plāns ir visai atšķirīgs no iepriekšējiem gadiem. “Zemgus jau no jūnija sākuma trenējas Bostonā kopā ar vēl apmēram desmit spēlētājiem. Šogad ir pavisam cita pieeja vasaras darbam nekā bija iepriekšējos gados Bufalo. Daudz jaudīgāk, augsta līmeņa fiziskās sagatavotības treneris, ir arī slidošana, tehnika, metieni, lielisks sparings. Domāju, ka būs labi. Spēlētājs ar laiku sāk saprast, kas vajadzīgs. Jaunībā it kā zini, kas jādara, bet vienmēr jau var būt kvalitatīvāk. Svarīgi, ka ir, kas palīdz ar padomu. Treniņi Bostonā, iespējams paņemot kādu pauzīti, turpināsies līdz septembrim,” sacīja Aldis Girgensons.

Zemgus Bufalo “Sabres” nospēlējis četras sezonas, pēdējās divas gan statistiski nav bijušas īpaši sekmīgas – 146 spēlēs 34 rezultativitātes punkti. Latvijas izlasi viņš pārstāvējis četros pasaules čempionātos un Soču olimpiskajās spēlēs.

Saistītie raksti
LA.lv