×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. janvāris, 2013
Drukāt

Daudz laimes laulības dzīvē!


Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Pēc gandrīz gadu ilguša radoša klusuma atdzīvojies viens no interesantākajiem pašmāju neatkarīgajiem teātriem – “Teātris TT”. Nu aktrises un producentes Annas Putniņas gādībā priekšā radošs, jaunām izrādēm bagāts gads.

 

Tā pirmais vēstnesis – igauņa Jāna Tetes komēdija par laulības dzīves nebūšanām “Daudz laimes ikdienā!” tapusi teātra leģendas Jura Strengas režijā un pirmizrādi piedzīvos 13. janvārī Aizputē, bet pēc tam apceļos Latviju.

 

“Teātra TT” paspārnē kopš tā dibināšanas 2000. gadā tapušas gan dzīvīgas komēdijas (“Tiritomba jeb zelta zivtiņa”, “Karaliste” u. c.), gan pārdomu vērtas drāmas (“Pieskarties baltajam lācim”, “Indrāns”), gan jaukas izrādes mazajiem skatītājiem (“Ķipars Pipars”). Anna Putniņa, kuru ikdienā pazīstam arī kā Valmieras teātra aktrisi, atzīst, vēl pirms kāda laiciņa licies, kaut kas apsīcis, teātrī iestājies klusais periods, lai arī pa kādam projektam pērn gan noticis, piemēram, “Dirty Deal Teatro” telpās iestudēta Margaritas Perveņeckas traģikomēdija “Man patika dedzināt”. “Tomēr likās, liekam punktu, taču nez no kurienes nāca impulss, un sapratām, ka tomēr vēlamies turpināt, un, skat, nu jau pirmais projekts!” stāsta aktrise un producente.

Igauņu dramaturgs Jāns Tete, dzimtenē pazīstams arī kā aktieris un dziesminieks, līdzās Andrusam Kivirekham ir populārākais igauņu rakstnieks aiz dzimtenes robežām. 2000. gadā viņa darbu “Brīvais kritiens” Jaunajā Rīgas teātrī iestudēja Alvis Hermanis, bet darbs, kura angliskais nosaukums “Much happyness in every day life” Latvijā jau reiz iestudēts režisora Ivara Lūša vadībā, taču nu pie tā atkārtoti ķērusies “Teātra TT” komanda.

Komēdijas “Daudz laimes ikdienā!” sižets pirmajā acumirklī var šķist gluži neticams – mūsdienīga sieviete Anita (Anna Putniņa) atved mājās pārsteigumu vīram (Valmieras teātra aktieris Krišjānis Salmiņš): ideālu mīļāko (aktieris Edgars Lipors, darbojies Latvijas Leļļu teātrī), kurš turklāt ir gatavs kļūt par patiesu šīs ģimenes locekli, un tad vēl spēlē iesaistās kaimiņiene Anniņa (Valmieras teātra aktrise Terēze Lasmane). Sākas gandrīz neticams stāsts, kurā, kā sola izrādes veidotāji, ikviens spēs ieraudzīt pats savu dzīvi no malas un pasmieties par šķietami pierastām lietām.

A. Putniņa norāda, izrādes veidotāji nolēmuši šā iestudējuma pirmizrādes dāvināt skatītājam, kurš ne vienmēr var tikt līdz Rīgai, tālab izrāde būs skatāma daudzviet Latvijā, un ir atvērta jauniem aicinājumiem.

“Izrāde noteikti būs līdz kaulam saprotama tiem, kam jau pazīstama laulības dzīve, bet arī pārējie noteikti negarlaikosies,” teic A. Putniņa, piebilstot: “No sirds centīsimies sagādāt prieku. Mūsu pieredze ar savulaik daudz spēlēto “Tiritombu jeb Zelta zivtiņu” ir pietiekami plaša, jaunā izrāde savā ziņā ir Tiritombas mantojums.

Juris Strenga ir fantastisks režisors – tik tikko turam viņam līdzi gan radošuma, gan enerģijas ziņā!”

“Patiesībā jau skatītāju gaida komiska traģēdija – situāciju ikdienā mēs uzskatītu par traģisku, vismaz – ģimenes drāmu – vīrs, sieva, mīļākie. Un tomēr mūsu izrādes varoņi ģimenes problēmas risina komiskā garā. Atzīstu, žanrs ir ļoti grūts, bet uz ļoti nopietnām lietām paskatāmies ar smaidu – mūsu mērķis ir dot pozitīvu impulsu. Mūsu vēsts – daudz ko var atrisināt, ja vismaz mēģina, nevis nolaiž rokas, un kaut mazdrusciņ pacīnās.”

Izrādes veidotāji arī brīdina – šīs izrādes smiekli var mūs mainīt. Bet tikai uz labu!

 

VARBŪT NODER

13. I 15.00 Aizputes kultūras namā (Ls 7);

23. I 19.00 Dobeles pilsētas kultūras namā (Ls 3 – 5);

24. I 19.00 Mazsalacas kultūras centrā;

25. I 19.00 Aizkraukles kultūras namā (Ls 3 un 4);

27. I 19.00 Rīgā, “Dirty Deal Teatro”;

30. I 19.00 Jaunpiebalgas kultūras namā (Ls 3 un 4);

31. I 15.00 Salacgrīvas kultūras namā (Ls 3 un 4);

1. II 19.00 Saldus kultūras centrā (Ls 3 – 5).

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv vai notikuma vietās.

Vairāk informācijas: www.teatristt..lv.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+