×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Atis Klimovičs: Daudz neskaidrību par situāciju Donbasā (15)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Kamēr Rietumu līderi izsaka gandarījumu par kara apturēšanu Donbasā cerībā noturēt konfliktu pastāvošajās robežās, ukraiņu varas pārstāvji ik dienu ziņo par karadarbības turpināšanos. Pagājšnedēļ tas apliecināts ar skaitli 2300 – tik daudz ukraiņu karavīru gājuši bojā vairāk nekā gadu ilgajā karā. Rietumi to it kā neievēro, vienīgi spiež uz ukraiņiem, prasot veikt labojumus konstitūcijā, kā paredzēts Minskas tikšanās laikā 12. februārī. It kā apsveicams nolūks – sākotnēji panākot, ka Kijeva izpilda visu, ko paredz vienošanās Minskā, lai pēc tam to pašu prasītu no Krievijas atbalstītajiem separātistiem. It kā viss saprotami, taču tā vis nav, un tas redzams ik dienu – krievu komandētie separātisti turpina apšaudes, bet Krievijas prezidents Vladimirs Putins apgalvo, ka viņam neesot varas pār tiem. Turklāt nav skaidrs, kam prasīt atbildību par to, jo Minskas dokumentos, piemēram, nav Putina paraksta.


Rietumu atteikšanās kategoriski pieprasīt no krievu atbalstītajiem spēkiem uguns pārtraukšanas ievērošanu pie produktīva iznākuma nav novedusi. Taisnība izrādījusies ukraiņu ekspertiem Oļegam Bilijam un Viktoram Kozlovskim, kas pērn septembrī rakstīja, ka ar diplomātiskām viltībām Krievijas agresiju apturēt nevar. Tiešs krievu armijas vienību iebrukums Ukrainas teritorijā liecinot, ka Krievija neuzskata par iespējamu nopietni izturēties pret jebkādu Ukrainas krīzes risināšanas plānu. Autori apgalvoja, ka Krievija ir noskaņota apspriest tikai kapitulācijas noteikumus. Par šo vārdu atbilstību realitātei esam varējuši pārliecināties gada garumā – ne mirkli Maskavas kontrolētie tā saucamie separātisti nav ievērojuši vienošanos par uguns pārtraukšanu. Tagad pie ukraiņu robežas atrodas 52 tūkstošu vīru liels krievu armijas grupējums, bet pašā Donbasā 7 – 8 tūkstoši krievu karavīru. Spriežot pēc šī kontingenta un separātistu spēku darbošanās, tur gatavojas, iespējams, ne tik skaitliski apjomīgai kā iepriekš, taču visai intensīvai kara vešanai.

Šādos apstākļos, turklāt ar nekontrolētu robežas posmu, pār kuru brīvi tiek ievesta munīcija un papildspēki, no Kijevas tiek prasīti grozījumi konstitūcijā. Saskaņā ar Minskā panākto vienošanos līdz šā gada beigām pamatlikumā jānostiprina Luhanskas un Doņeckas apgabalu īpašais statuss, jāatsakās no jebkuru personu kriminālvajāšanas, jāļauj veidot šajos apgabalos savas kārtības uzturēšanas vienības un jādod atļauja uzturēt īpašas attiecības ar kaimiņos esošo Krieviju. Šobrīd konstitūcijas labojumus, kurus atbalsta prezidents Petro Porošenko, izskata Konstitucionālajā tiesā un, visticamāk, tos arī atbalstīs. Tomēr nav skaidrs, kā tieši var izveidot jaunu administratīvo modeli ar caurām robežām un krievu militāristu klātbūtni. Berlīnes aicinājums Ukrainai iet pa decentralizācijas un federalizācijas ceļu ir šķietami pareizs, taču derētu norādīt, ka nevienai Vācijas pavalstij nav savas robežkontroles, valsts robežas tomēr atrodas federālās varas pārvaldīšanā.

Kopš Krievijas agresijas Ukrainas varas pārstāvji, arī prezidents Porošenko, pieļāvuši daudz politisku kļūdu. Viena no galvenajām bija piekrišana Minskas sarunu formātam ar separātistu un Krievijas pārstāvjiem, turklāt bez galvenā un spēcīgākā sabiedrotā ASV. Tomēr arī Rietumi nav bijuši īpaši enerģiski, šķiet, Kremļa draudi joprojām nav pienācīgi novērtēti, un attiecības ar Putinu atgādina tā dēvēto pielabināšanās politiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Atis Kļimovičs ir bijis vairāk karstajos punktos ,nekā mēs visi kopā !

 2. grafists.,tuk tuk, no Krimas, andrejs bubindus utt. ir smagi stulbi kremļa vergi, kuru prastais smirdiens ir tik redzams, ka kremlim būtu jākaunas par redzams tik zemi atalgotu idiotu izmantošanu pret mūsu izglītotajiem eiropiešiem

  • Это ты, что ли, «образованный европеец»? Ну и насмешил, однако. Не льсти себе, **

 3. Gan porošenko,gan kremļa intresēs ir likvidēt bruņoto un idejiski spēcīgo nacionālistu “Labējo Sektoru”, jo tie ir par brīvu un ukrainisku Ukrainu un cīnās drosmīgi un neiet uz nelietīgiem kompromisiem. Un tāpēc neder ne rietumu pielīdējiem-korumpantiem Ukrainaa valdībā un protams neder kremlim! Tāpēc arī viss šis pamatā pretukrainiskais cirks!

 4. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Nav saprotams, kamdēļ LA ielaižas ar blogerspecu Klimoviču. Latvijas mediji ir pilni, īpaši ” Diena”‘, ar ši spalvas varoņa klišejām. Īpaši izceļas asiņainā Lībijas aneksijas mazgāšana un Kadafi ķengāšana, ” indīgās čūskas nosišanas ” labā darba slavinošie apraksti reportāžās no notikumu vietas un tīksmināšanās ar neatakrīgas, suverēnas Lībijas valsts iznīcināšanu. Klimoviča kungam nebūtu par skādi beidzot tieši pieņemt ASV pilsonību un tur slavināt demokrātiju ieviesēju varonīgos darbus, cik tīk. Vai Holivudai rakstīt scenārijus – noteikti sanāktu labāk. Jo nevisiem šeit dzīvojošiem šie slavinājumi, prātuļojumi un aicinājumi no Bžezinska- Klintones arsenāla liekas pieņemami.

 5. Lets ,prasts kartejais murgojums par 52 tukstosu Krievijas armiju .Jau sen par DNR un LNR nebijam lasijusi kartejos murgojumus.

 6. @ ‘Libertarietis un Katolis’: – Kura no sim vietam, jums, trolliem, samaksata nauda par tik stulbi izpilditu propogandu, vel tiek automatiski piekirta un ieguldita automatiski, Zeneva, Valstrit, Londonas pilseta, Kremla vai Vatikana banka kontos … !?

 7. Kad pēdējo reizi Kļimovičs pats personīgi bijis Donbasā un uz vietas iepazinies ar situāciju?Kāda gan jēga kā papagailim atkārtot ukraiņu nacionālistu propagandu?

 8. Теперь у нас в стране появился свой Троцкий. И то самое знаменитое выражение «пи*дит, как Троцкий», вполне по-современному может звучать так: пи*дит, как Климович. Автор демонстрирует очень умелое, но очень однобокое оперирование фактами. Вот автор приводит цифру потерь только одной стороны. А потери другой стороны где? Или они, эти потери менее значимы, или вообще недостойны упоминания, ибо, с точки зрения автора там и не люди вовсе, а одни сплошные террористы?! Это гуманизм такой что ли? А какая есть альтернатива Минским соглашениям? Только война до победного конца, так автор призывает к войне? Автор твёрдо встал на сторону одного участника конфликта и уверенно назначил агрессором Россию. Да только странная какая-то война получается. Послы на месте, составы с углём из России идут, и из Домбаса тоже, газ покупали, электроэнергию покупают. Странно, однако…

 9. Ja ņem vērā manu pārliecību ka franču revolūcijas un Bismarka “sociālas valsts” sekas ir ļaunakas par mēri – uz tām turas šodienas modernā vergturība – ( un arī Ukraina pretende uz “demokratiskas republikas” statusu … )

  TAD KAS TUR NESKAIDRS ??
  Top jauna jēdzīgāka kārtība – dabisks pārkartosanās process – jaunajā pasaules kārtībā sevi cienoši BRĪVI cilvēki piesaka ar ieročiem rokās – lai sev cienījamu vietu iekarotu – APSVEICAMI – lai sauc tos par seperatistiem ,teroristiem,labējo sektoru,prihvatizatoriem,okupantiem utml ….

  -elementāra taisnības izjūta saka ka ĻEŅINA TAISĪTAJAI UN KOMUNISTU UZTURĒTAJAI ADMINISTRATĪVAJAI MAZKRIEVU ZEMJU PĀREVALDES ORGANIZACIJAI ar sēdekli Kijevā NAV MORĀLU TIESĪBU PASTAVĒT PĒC KOMUNISMA impērijas sabrukuma. ( Un mana dziļa parliecība ir ka Kijevas hunta jādauza tāpat kā savlaik Belgradas hunta Dienvidslavijā – komunistu mantinieki labprātīgi valā nevienu nelaidīs ….

  Lai taisītu kautkadas federacijas nakotnē UkrainaI KĀ VIENOTAI VALSTIJ IR JĀSADALĀS mazkrievu cilšu teritorijās – bet KIJEVAS HUNTA kas dabūja vienoto Ukrainu mantojuma no komunistiem no tā baidās – jo visi atpakaļ nesanaks – kas uz ES, kas uz Krieviju , kas paliks “Feikvalsts” statuisā — ir jau patīkami ja lielu valsti var valdīt kā slēgta tipa privatu korporāciju Japanā ( Staļina – komunistu ekonomika tieši tā bija būvēta – patiesībā ļoti gudri būvēta slēgta sistēma – tikai grūti bija morāli būt par padomju biorobotu kurš drīkst tikai precīzi reaģet uz vadības impulsiem un netraiucēt informacijas plūsmas ).

  Ukraina nav valsts,ukraiņi nav nācija – tā ir tikai mākslīgi radīta administratīva organizacija kas cilvēkiem (nesaderīgam MAZKRIEVU CILŠU ROSOLAM) neļauj brīvi izvēleties kā dzīvot – negrib vienā katlā būt GALĪCIEŠI UN DONBASA goblini , Krima nav Ukrainas īpaqsums – ta ir tikai teritorija ko PSRS komunisti piemeta UPSR administrēšanai – …

  Man nekas nav pretī ka Krievija lēnam top par carisku imperiju ( kremlini brēkuļo ka tas kas Krievija notiek esot Deņikina lieta … – man latvietiom un katolim kristīgs cars liekas svētība salīdzinot ar eiropas tipa bezdievīgu vergturvaldību.

  Labāk ir būt brīvam monarha pavalstniekam un īpašniekam nekā “demokratiskas republikas” numurētam īpašiumam… … Monarhija nav tirānija … Giljotīna ir eiropas republikas atribūts ar ko vienādošana notiek …. cilvēkus vienadus tikai ar to var padarīt ..

  Līdzīgi ka komunistu DienvidslavijU arī Ukrainu ir jāļauj sadalīt ĪPAŠNIEKIEM – un tas jādara no apakšas nevis no Kijevas …. vienota Ukraina ir bezvērtīga – vērtība IR TIKAI CILVĒKU BRĪVĪBA UN VIŅU ĪPAŠUMS

  NEVIENAI VALSTIJ ( miskastīgai politorganizācijai) NEDRĪKST ĻAUT NOSTĀTIES VIRS CILVĒKIEM UN VIŅU IZVĒLĒM – valstij jaqbūt brīvi un viegli reformejamām saskaņa ar tekošajam vajadzībam – valsts varai drīkst atļaut tikai būt par derīgu kalpu – Bībelē ir rakstīts ka nederīgs kalps kas tikai rij un sit mājiniekus ir vienkarši jāizmet ārā -papriekšu visu tam atņemot….

 10. šitas jau zināms!!!
  nekā jauna…

  • MUSULMANIS UN JŪDS LĪDZ AR MANI PIELŪDZ ĪSTO UN VIENĪGO DIEVU -PASAULES RADĪTĀJUJU

   GAN DIEVS,GAN VIŅA KALPI ESAM BRĪVAS PERSONAS

   ATMIEKŠĶETAS SMADZENES VAJADZĪGAS LAI BEZ DIEVĪGI DZĪVOTU UN VĒL AR TO LIELĪTOS – ATMIEKŠĶE3TAS SMADZENES VAJADZĪGAS NUMURĒTAM VERGAM KURŠ PIEDER DEMOKRATISKAI SEKULARAI REPUBLIKAI

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+