Latvijā
Kriminālziņas

Daudzbērnu māte samelo policijai par izvarošanu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Evija Trifanova

Gribēja, lai kriminālprocesu sāk pret citu cilvēku, bet rezultātā pie kārtējās sodāmības tika pati. Šādi var raksturot kādas liepājnieces – 8 bērnu mātes – alkohola reibumā pastrādāto. Viņa policijā sniedza apzināti nepatiesu ziņojumu par to, ka esot izvarota, vēstī portāls “liepajniekiem.lv”.

Saskaņā ar apsūdzību, 2016. gada 13. februārī sieviete nolūkā panākt kriminālprocesa uzsākšanu pret kādu vīrieti policijai sniedza apzinātu nepatiesu informāciju, ka pret viņu pastrādāts noziedzīgs nodarījums. Proti, kādā dzīvoklī Zaļās birzes mikrorajonā vīrietis esot veicis dzimumaktu pret viņas gribu. Policija uzsākusi kriminālprocesu, taču vēlāk atklājies, ka likumsargi ir maldināti – noziedzīgs nodarījums nav noticis. Sāktais kriminālprocess izbeigts, bet viltus upuris pārtapa apsūdzētajā.

Kurzemes rajona tiesa šonedēļ izskatīja krimināllietu, kurā minētā sieviete apsūdzēta par apzinātu nepatiesu ziņojumu, ja tas saistīts ar apsūdzību smaga vai sevišķi smaga nozieguma izdarīšanā vai neīstu apsūdzības pierādījumu radīšanu vai ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

Kāpēc sieviete šādi rīkojusies, nav skaidrs, jo lietu tiesa skatīja bez pierādījumu pārbaudes – sieviete savu vainu atzinusi pilnībā.

Apsūdzētā, kura laidusi pasaulē astoņus bērnus, jau agrāk ir divas reizes tiesāta, pēdējoreiz pagājušā gada janvārī Liepājas tiesa (tagad Kurzemes rajona tiesa) viņai piesprieda divu gadu un sešu mēnešu ilgu nosacītu sodu par 2016. gada maijā pastrādātu laupīšanu, kā arī par sveša cilvēka bankas kartes izmantošanu un iznīcināšanu. Tolaik sievietei bija septiņi nepilngadīgi bērni, kuri bija ievietoti ilgstošas sociālās aprūpes un sociālas rehabilitācijas institūcijās.

Saistītie raksti

Bērni tagad dzīvojot pie viņas, apsūdzētā sadarbojoties ar sociālajiem darbiniekiem, bāriņtiesu, viņas mājokli regulāri apmeklējot ģimenes asistents. Tiesātās jaunākajam bērnam ir tikai 11 mēneši, sieviete nekur nestrādā un pārtiek no pabalstiem. Arī uz dzīvesbiedra atbalstu viņai neesot ko cerēt, jo vīrietis ir policijas meklēšanā saistībā ar vardarbību pret bērniem.

Par apzinātu nepatiesu ziņojumu tiesa kā galīgo sodu šonedēļ viņai piesprieda divus gadus astoņus mēnešus nosacīti. Spriedumu gan vēl var pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.

LA.lv