Latvijā
Kriminālziņas

Daudzbērnu mātes Liepājā nonāk uz apsūdzēto sola 16

Foto – Ieva Lūka/LETA

Divas sievietes par zādzībām mikroautobusā nonākušas uz apsūdzēto sola Liepājā, raksta “Kurzemes vārds”. Vienai no sievietēm ir seši bērni, otra gatavojas pasaulē laist astoto, vēsta avīze.

Kabatzagles darbojušās arī kopā, autobusā apzogot pasažierus, pamatā pensionārus. Viena novērsusi uzmanību, kamēr otra no somas izvilkusi maku, liecina apsūdzība. Viena no sievietēm dzimusi 1978. gadā, bet otra 1981. gadā.

Pilsētas autobusos kabatzagles rosījušās no pagājušā gada janvāra līdz marta sākumam, līdz tam punktu pielika policija, kas abas garnadzes aizturēja. “Šīs personas darbojušās roku rokā – viena novērsusi uzmanību un tikmēr otra izpaudusies roku veiklībā,” pēc sieviešu aizturēšanas ziņoja policija.

Kopumā šajā lietā ir septiņi cietuši sabiedriskā transporta pasažieri – sirmgalvji.

Vienai no apsūdzētajām ir seši bērni, no kuriem trīs ir jau pilngadīgi. Divus nepilngadīgos audzinot viņa ar vīru mežstrādnieku, trešais dzīvojot pie tēva. Sieviete nekur nestrādā, viņas vienīgie ienākumi esot 205 eiro bērnu pabalsts. Māte jau iepriekš tiesāta par kabazādzībām.

Otra apsūdzētā tiesā uzsver, ka pēc mēneša pasaulē nāks viņas astotais bērns. Aprūpes tiesības uz sešiem bērniem viņai atņemtas, kā pati skaidro, “bijušā vīra dēļ”. Šobrīd viņa audzina tikai vienu atvasi – četrus gadus vecu bērnu.

Avīze raksta, ka sievietei ir septiņu klašu izglītība, viņas vienīgais ienākumu avots esot ikmēneša bērna pabalsts desmit eiro mēnesī. Vīrs gan strādājot pie kāda saimnieka – apkopjot lopus. Ģimene apstrādājot arī nelielu zemes pleķīti, kur audzējot kartupeļus.

Spriedumu tiesa bija paredzējusi nolasīt 12. janvārī, tomēr tas nenotika – kādas juridiskas nianses dēļ jāatgriežas pie tiesas izmeklēšanas. Paredzēts, ka tā atsāksies mēneša beigās, raksta “Kurzemes vārds”.

LA.lv