Latvijā
Uncategorized

Daudzbērnu māti ar bērnu invalīdu “izmet” nekurienē 16

Kadrs no video

Daudzbērnu ģimene, kurā viena atvase ir invalīds ar kustību traucējumiem, piedzīvojusi nepatīkamu pārsteigumu, braucot “Liepājas autobusu parka” starppilsētu sabiedrisko transportu. Nav izlaista vēlamajā pieturā, izkāpusi pieturu tālāk, kā rezultātā sieviete ar maziem bērniem nonākusi nekurienē, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Ģimenes galva Oskars stāsta, ka sieva ar trijiem bērniem braukusi no Kuldīgas, vēlējušies izkāpt pieturā “Dumpīši”, otrajā pieturā pirms Skrundas. Par to, pavadot ģimeni uz autobusu, Oskars esot informējis šoferi, un autobusa vadītājs neesot iebildis.

“Bet sanāca tā, ka šoferis neizlaida vajadzīgajā pieturā, aizveda pieturu tālāk. Ne vien es iepriekš informēju, bet arī, tuvojoties pieturai, pieskrēja mans puika un teica “stop!”, viņš citādāk neprot pateikt. Bet šoferis vispār nereaģēja,” stāsta Oskars.

Ņemot vērā, ka bērnam ir kustību traucējumi un pārējie bērni maziņi – seši un divi gadiņi -, ģimene izsauca taksometru, kurš brauca no Skrundas. Tas izmaksāja 15 eiro.

Lai gan ģimenes galva ar šoferi iepriekš vienojies par izkāpšanu vajadzīgajā pieturā, VSIA “Autotransporta direkcija” pārstāve skaidro, ka konkrētā pieturvieta nav iekļauta kustību maršrutā, līdz ar to apstāties tajā nav paredzēts. Direkcijas pārstāve Zane Plone uzsver, ka šoferiem strikti jāievēro maršruts saskaņā ar kustību sarakstu: “Pasažieri rēķinās, ka autobuss konkrētajā pieturvietā būs konkrētā laikā. Tāpat pasažieri rēķinās, ka autobuss galapunktā būs konkrētā laikā. Ja pārvadātājs neievēro kustību sarakstu, mēs [“Autotransporta direkcija”] esam tiesīgi pārvadātājam piemērot līgumsodu.”

Saistītie raksti

Ģimenes galva Oskars stāsta, ka līdzšinējā pieredzē nav bijis gadījums, kad “Liepājas autobusu parka” un citu pārvadātājkompāniju šoferi neizlaistu vēlamajā vietā viņas sievu ar bērnu invalīdu:”Runa ir par cilvēcību! Es esmu vīlies! Vēlos, lai mums atmaksā iztērēto naudu par taksometru! Bet vēl svarīgāks ir princips! Kā tā var?”

“Autotransporta direkcijā” skaidro, ka konkrētajā gadījumā apstāšanās pieturā, kas nav iekļauta maršrutā, būtu pieļaujama, jo atkāpes ir iespējamas, ja pēc tām lūdz persona ar kustību traucējumiem vai māmiņa ar bērnu ratiem. Un tādā gadījumā direkcija pārvadātājam nepiemēros līgumsodu par novirzīšanos no maršruta.

AS “Liepājas autobusu parks” valdes Leonīds Krongorns atvainojas ģimenei, bet teic, ka sākotnēji, pirms izbraukšanas, netika precizēts, kurā pieturā vēlams izkāpt.

LA.lv