Latvijā
Rīga

Daudzdzīvokļu mājā Juglā izcēlies ugunsgrēks; cietis viens cilvēks 0

Foto – LETA

Vakar kādā daudzdzīvokļu mājā Juglā izcēlies ugunsgrēks, kurā cietis viens cilvēks, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Pirmdien plkst.8.39 ugunsdzēsēji steidzās uz Vangažu ielu Rīgā, kur daudzdzīvokļu mājā bija nostrādājusi automātiskā ugunsaizsardzības sistēma. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka 12 stāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas divu kvadrātmetru platībā un ir izveidojies sadūmojums ēkas kāpņutelpā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki, no kuriem viens bija cietis un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst.9.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst.9.47 VUGD saņēma izsaukumu uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ēkas otrā stāva kāpņutelpā deg dīvāns divu kvadrātmetru platībā. Ugunsdzēsēji no piedūmotās ēkas otrā stāva izglāba divus cilvēkus – viens vīrietis tika izglābts pa logu, izmantojot kāpnes, savukārt sieviete izglābta, izmantojot glābšanas masku. Papildus jau minētajiem ugunsdzēsēji no ēkas evakuēja vēl divus cilvēkus. Plkst.10.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 58 izsaukumus – 25 uz ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi, pastāstīja Šaboha.

LA.lv