×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem būs lielāki rēķini (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Pārņemot tā sauktās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) direktīvas prasības, no 1. jūlija stājas spēkā grozījumi PVN likumā, kas paredz, ka arī Latvijā dzīvojamo māju pārvaldīšanas pakalpojumam būs jāsāk piemērot PVN 21% apmērā. Tas nozīmē, ka daudzdzīvokļu mājās mītošajiem turpmāk gaidāmi lielāki rēķini.

Latvijā lielākā šādu pakalpojumu sniedzēja – Rīgas pašvaldībai piederošā „Rīgas namu pārvaldnieka” valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis intervijā “Latvijas radio” skaidro, ka sadārdzinājums būs jūtams, jo
līdz šim šos pakalpojumus ar nodokli neaplika vispār: „Mūsu klientiem no 1. jūlija sadārdzinājums saistībā ar 21% PVN ieviešanu mēnesī varētu būt 11% – 15% apmērā. Naudas izteiksmē tas ir vidēji 4,55 eiro mēnesī, bet gadā – divpadsmit mēnešos – tas varētu sasniegt jau apmēram 55 eiro.”

Savukārt Finanšu ministrija (FM) uzsver, kas tas attieksies tikai uz pārvaldīšanas, nevis komunālajiem pakalpojumiem un gadījumos, ja pakalpojumu sniedz reģistrēts PVN maksātājs.

“Šie grozījumi attiecas tikai uz  pārvaldnieka paša sniegto pārvaldīšanas pakalpojumu, nevis uz tā sauktajiem komunālajiem pakalpojumiem vai citiem pakalpojumiem. Tāpēc pārvaldnieka izrakstītajā rēķinā dzīvokļa īpašniekiem jābūt skaidri nodalītiem tiem pakalpojumiem, kurus sniedz pārvaldnieks pats, un tiem, kurus sniedz cita persona. Proti, dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pakalpojumiem (atlīdzība par pārvaldīšanu, obligāti veicamie pārvaldības izdevumi) jābūt atdalītiem no uzturēšanas jeb komunālajiem pakalpojumiem (piemēram, atkritumu izvešana, siltumenerģijas un ūdens piegāde, kanalizācijas nodrošināšana),” uzsver ministrija.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Miljonāru pilīm mazāki?

  2. cik daudzi nemaksā neko ?????????????????????

    • KĀPĒC VIŅIEM MAKSĀT, JA VIŅU PARĀDUS JĀATMAKSĀ GODPRĀTĪGAJIEM UN LIKUMPAKLAUSĪGAJIEM KAIMIŅIEM ? VIEGLĀK TAČU UZLIKT PAPILDUS NODOKĻU SLOGU GODĪGAJIEM MUĻĶIEM, NEVIS SODĪT NEGODĪGOS, VAI NE?

  3. pārvaldīšana un uzturēšana Atbildēt

    Tas labi, ka Eiropa un mūsu valdība vispirmām kārtām rūpējas par vienkāršo ļautiņu – tiem, kas dzīvo daudzstāvenēs, liekai naudai vispār nevajadzētu būt: kazi, vēl nodzers vai laimētavā padir$ī$!

Draugiem Facebook Twitter Google+