×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Daudze: Ir vairāki rīcības varianti, ja Liepiņš ieradīsies uz nākamo Saeimas sēdi (1)

daudze2_ts_6

Saeimas Prezidijam ir vairāki rīcības varianti, ja deputāts Dainis Liepiņš (LRA) nolems arī 23.aprīlī pārtrauktās Saeimas sēdes turpinājumā uzturēties deputāta vietā sēžu zālē, žurnālistiem sacīja Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS).

Liepiņš šodien vairākkārt atteicās pamest Saeimas sēžu zāli, tāpēc parlamenta sēde tika atlikta uz nedēļu. Iepriekš Saeima ir lēmusi par atļauju izdot deputātu Liepiņu kriminālvajāšanai.

Kriminālvajāšanā izdotajiem Saeimas deputātiem ir liegts piedalīties Saeimas un komisiju sēdēs.

Daudze norādīja, ka nevēlas runāt par iespējamajiem variantiem, lai nesākas spekulācijas. Priekšsēdētājas biedrs uzskata, ka tā ir bezprecedenta attieksme pret Latvijas likumiem, parlamentu kā likumdevēju un pret saviem kolēģiem, un Daudzem par Liepiņa rīcību trūkst vārdu.

Vaicāts par Liepiņa plāniem rosināt Saeimai lemt par viņa izdošanas kriminālvajāšanai juridisko korektumu un iespējām atcelt šo lēmumu, Saeimas priekšsēdētājas biedrs atbildēja, ka nezina, kādiem ir jābūt iesniegtajiem dokumentiem un argumentiem, lai lēmumu, kurš vienreiz ir pieņemts, atceltu. Šis jautājums būtu jāpēta juristiem, norādīja Daudze.

Kā ziņots, Saeimas sēdes laikā Liepiņš neņēma vērā Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) aicinājumus pamest sēžu zāli. Arī pēc diviem izsludinātiem īsiem sēdes pārtraukumiem deputāts atgriezās deputāta vietā sēžu zālē.

Tāpēc Saeimas sēdes tā brīža vadītājs, Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze (ZZS) izsludināja sēdes pārtraukumu uz nedēļu.
Iepriekš tika divas reizes sasaukta Saeimas Prezidija un frakciju padomes kopsēde, kurā neviens neizteica iebildumus pret lēmumu izsludināt Saeimas sēdes pārtraukumu līdz 23.aprīlim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kur tad tie tavi rīcibas varianti šodien bija? vienkārši valdošā kliķe gribeja izrādit varu(kāda starpiba vai viš sēž vai nesež zālē? algu nemaksā, balsojumu nepieņem, tribīnē nelaiž) bet kā opozicijai gribeja ierādit vietu lai klausās aiz durvīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+