×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Veselības jomā kļuvis daudz sliktāk. Saruna ar Gundaru Daudzi
 (24)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Viena no Zaļo un zemnieku savienības saraksta “intrigām” ir Gundars Daudze – bijušais Saeimas priekšsēdētājs, kurš pēdējos trīs gadus vadījis Valsts prezidenta kanceleju un savos izteikumos bijis diezgan atturīgs. Šo darbu viņš turpināšot darīt līdz oktobrim, tālākais būšot atkarīgs no vēlēšanu rezultātiem. Bet kādi ir paša G. Daudzes nodomi, ar kuriem viņš grib atgriezties Saeimā? Ar viņu sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

V. Krustiņš: – Atšķirībā no daudziem citiem deputāta kandidātiem, jums ir liela pieredze politikā. Ja jau esat kandidātu sarakstā, tas liek domāt, ka partijai un arī jums pašam ir kādi apsvērumi un mērķi, kas liek atgriezties. Kādi tie būtu?


– Sākšu ar to, ka no politikas nekad tā īsti neesmu aizgājis. Cita lieta, ka pēdējos trīs gadus, vadot Valsts prezidenta kanceleju, esmu pieturējies pie principa, ka šo amatu nedrīkst izmantot kā tribīni savu politisko uzskatu paušanai. Tas vienkārši būtu neētiski. Es esmu viens no Valsts prezidenta komandas, un to vienmēr esmu centies paturēt prātā. Tāpat esmu atturējies komentēt Valsts prezidenta pieņemtos lēmumus. Esmu bijis liecinieks daudziem izšķirīgiem brīžiem, taču nedomāju, ka ar to būtu jāsteidzas celt savu popularitāti. Tas ir mans pienākums un mans darbs – būt līdzās Valsts prezidentam un kopā ar padomniekiem palīdzēt pieņemt lēmumus brīžos, kad galavārds sakāms valsts pirmajai amatpersonai. Te gribētu īpaši uzsvērt, ka Andris Bērziņš ir visneatkarīgākais atjaunotās Latvijas Republikas prezidents. Viņu var pārliecināt ar argumentiem, taču viņu nav iespējams ietekmēt.

Kāpēc es šobrīd kandidēju uz Saeimu? Vienmēr esmu dzīvojis ar domu – ko es varu dod, nevis – kas man par to būs? Motivācija laikam ir līdzīga kā 2006. gadā, kad pirmo reizi iesaistījos “lielajā politikā”, un tā bija sajūta, ka cilvēki bieži ir ļoti naski kaut ko pieprasīt no valsts, kritizēt politiķus un viņu pieņemtos lēmumus, bet kļūst ļoti atturīgi, kad pašiem ir iespēja tajā piedalīties. Es šo iespēju negribēju laist garām. Tagad klāt ir nākusi pieredze, un man nebūs vajadzīgs “iešūpošanās periods”.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. ja saimnieko pilnīgi pretēji ekonomikas likumiem, ja naudu dala un izsit, kāda attīstība, nekaunības attīstība , tas jā, bet ne medicīnas.
  Paņem slimnīcas spirtu, piedzeries, nostājies uz tilta un nauda būs.

 2. Puzes partorgs savu kambarsulaini izlicis apskatei…?

 3. Augstprātīgs, iedomīgs, nepatīkams cilvēks. Liekas, ka viņš neko necenšas izdarīt Latvijas labā, tikai savai karjerai.

 4. Atjēdzies no murķšķa miega pirms vēlēšanām. HA!

 5. Laikam Saeimas kancelē tik daudz nemaksā , ka ar blefošanu raujas atpakaļ pie lielās parlamenta siles , lai varētu baroties pilnām mutēm.

 6. sociāli atstumtais Atbildēt

  dakteris paliek dakteris . kadi tik viņi Saeimā nav bijuši – narkologi , venerologi , kirurgi un mājas dakteri , bet jēgas no viņiem ? pat veselības aprūpē visu līdz bankrotam noveduši . Dakteris ir labs amatnieks , bet tālāk viņam ,, nesniedz ,, . Savā uzpūstajā visa pašapziņā – nepieduries , nenotrauc , bet no valsts lietām dakteri ir jātur raķetes šāviena attālumā . To mums māca 24 gadu p ie r e dz e ! ! !

 7. Pamatā ģimenes ārstu galvenais darbs ir darba nespējas lapu administrēšana ciešā sadarbībā ar darba devējiem.Šī sadarbîba noved pie darba traumu un arodslimību slēpšanas un aktīvu darbîbu pret pacientu ielaižot un neārstējot slimības.Vienkārši runājot šādas darbības valsts mērogā ir apzîmējamas ar vārdu-fašisms.

 8. Vajag kā Vācijā.
  Katram sava čipkarte un ej pie kur ārsta gribi

 9. Iestrēgušas šīs prezidenta piedāvātās reformas ir tikai un vienīgi tāpēc, ka neviena partija, arī ZZS, Saeimā tās neatbalstīja.

 10. Ir vajadzigs slims pacients lai pats tiktu pie sprices!

 11. Tāds pats tukšziedis kā Portfelis 3a. Galma leksiku ir apguvis perfekti, bet tautai no tā nekāda labuma. Nekāda! Būtu labāk braucis atpakaļ uz savu Ventiš un turpinājis attīstīt lokālo medicīnu. Nu jau gana pa Rīgu maisīties un tautu smīdināt.

 12. to anna: mums latviešiem laikam vajag kara draudus vai tml. , lai mēs kļūtu vienoti un draudzīgi. nevar tak atbalstīt kādu, kurš vienkārši ilgi un pacietigi dara savu darbu. tikko kāds drosmīgāks ārpus pūļa, tā tik virsū dadah, dadah.a daudz smukāk ir taisīt smukus ziedošanas festivālus nekā ikdienā mīlēt savus tuvākos, t.i. ikdienas darba daritajus

 13. es domāju, ka ilggadējs ārsts, kas spējis līdzās savam arodam strādāt Saemā, pie prezidenta utt., un vēl pie viena nepamest savu profesiju… Tas ir cienījams cilvēka sniegums. Nav kuram katram pa spēkam.

  Noriet jau var visu, to mēs protam. Tikai ….kur ir tie norējēji, kāpēc paši nekāpj tajās tribīnēs pie valsts lietām?

  • nevar būt labas kvalitātes ārsts, ja piestrādā tikai uz dežūram, bet pamatlaiku vada citur – ir jālasa profesionālo literatūru, jāpraktizējas ik dienas utt. Ne par velti paši ārsti nereti iesaka netaisīt operācijas pie profesora, kas operāciju zālē ienāk reizi pa reizei, bet pie tā, kurš ik dienas to dara. Vai gribētu anesteziologu, kurš veic anestēziju reizi mēnesī …? Es nē.

 14. briesmīgs liekēds

 15. Bledis,lidejs un sava maka entuziasts. Ministru prezidents gatavs but,ja vares kontrolet Finansu ministriju,hahahah!

 16. Daudze iestājas par Saeimas lomas nostiprināšanu politiskajā procesā, bet tajā pašā laikā, vēlas, lai Saeima balso tikai premjeru, nevis kabinetu. UN, ja premjers vēlas nomainīt kādu ministru, nav nepieciešams Saeimas balsojums par jauno ministru. Man tas ne pavisam nepatīk! Tāds autoritārisms veidojas. Man patīk, ka parlaments balso par atsevišķa ministra apstiprināšanu. Tā ir noteikta procedūra,kas liek ministram (pat ja viņš nav piedalījies vēlēšanās) iziet parlamentāro sietu. Citādāk nākotnē būs ministri, kuri nezinās, kur atrodas Saeima – jo viņi nav piedalījušies vēlēšanās un viņus neapstiprinās parlaments. Sviests!

 17. labāk iemācījis Bērziņu čista pa latviski runāt. es Daudzi sāku atšķirt no citiem deputātiem, kad bija izbonzējuši Saeimas ēkai logus un kad Tv žurnaļugas viņam jautāja, vai tā nav kaut nedaudz arī Saeimas vaina. atrunājās, ka ja nu varut vienīgi tā, ka Saeimai ir logi. značit vi nua neatšķīra jēdzienus “Saeima” un “Saeimas ēka” vai izlikās, ka neatšķir.

 18. Neko Latvijai nav devis un nedos. Atkal runā vienu un to pašu, melš un melš.

 19. Lai izdodas!

  • Neizdosies, ja līdz šim audzēts tikai lepnums un muķis …

  • Piekrītu Laurim un Annai11, lai izdodas, un tie rējēji, griež acīs, lai paši kaut ko izdara, rada, pasaka, izārstē. Starp citu pie šī ārsta Venstpilī visi joprojām nonākot ir drošībā. Viens vislabākajiem dakteru dinastijas paraugiem, kāds mums latviešiem ir. Un tie kas te super-iekomentē – nekļūstiet par lumpeņiem!

 20. Dezinformācija.Blefs.

  • Ja līdz šim neko nav izdarījis tautas labā, tad , neizdarīs arī, kļūstot par ministru. Neticu bijušajiem TP piekritējiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+