×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Daudzi pabalstus iegūst pēc principa “mani krāpj, un es arī krāpju”

naudas_maks3

Daudz cilvēki ir iepazinušies ar likumiem un trūcīgajām personām pienākošos pabalstus iegūst pēc principa “mani krāpj, un es arī krāpju”, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja Latvijas Pašvaldību savienības veselības un sociālo jautājumu padomniece Silvija Šimfa.

“Ir diez gan liela cilvēku grupa, kura saņem pabalstus, lai gan tie viņiem nepienākas,” uzsvēra Šimfa, atbildot uz deputātes Initas Bišofas (ZRP) paustajām bažām, ka vienai mātei ir izdevīgāk par četriem bērniem saņemt pabalstu 180 latus mēnesī, nekā saņemt mazāku summu, strādājot astoņas stundas dienā par minimālo algu. LPS padomniece aģentūrai LETA gan nenosauca konkrētu cilvēku skaitu, par kuriem ir runa.

Šimfa piebilda, ka ir gadījumi, kad trūcīgi cilvēki, tostarp bērnu mātes, objektīvu iemeslu dēļ nespēj iegūt darbu – šīs personām ir nepieciešams turpināt sniegt sociālo atbalstu.

Viņa norādīja uz pašvaldību un Valsts darba inspekcijas (VDI) viedokļu atšķirībām jautājumā par trūcīgo personu iesaistīšanu līdzdalības pasākumos. Pēc saņemtajām privātpersonu sūdzībām par to, ka pašvaldības veic iedzīvotāju iesaistīšanu piespiedu darbā, VDI ir uzrakstījusi divus protokolus šādiem gadījumiem. LPS padomniece norādīja, ka darba tiesību uzraudzības institūcija atšķirīgi no pašvaldībām un Saeimas traktē likuma normas iedzīvotāju līdzdalību savas situācijas uzlabošanā.

Viņa norādīja, ka līdzdalības pasākumi ietver to, lai “cilvēks, no rīta pieceļoties, nomazgātu muti un sakoptu māju”. Šimfa uzsvēra, ka par piespiedu darbu nevar uzskatīt pienākuma uzlikšanu sociālās palīdzības saņēmējam iet un grābt lapas vietējā parkā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+