×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

Daudzkrāsainās skaistules
 – gleznotāju rozes

Foto - Jānis BlūmsFoto - Jānis Blūms

“Kas ir tā sauktās gleznotāju rozes? Vai tās var iegādāties arī pie mums?” Anna S. Liepājā

Gleznotājrozes (vāciski Maler Rosen) ir jauna floribundrožu šķirņu grupa. Savu nosaukumu tās ieguvušas savdabīgo daudzkrāsaino ziedu dēļ – katram ziedam ir atšķirīgs lāsojums vai švīkojums. Ziedi ir lieli (6–8 cm diametrā), pildīti un ar vieglu smaržu, sakopoti pa pieciem un vairāk ķekarā.

Labi izskatās rindā izkārtotas rozes, kas veido dzīvžodziņu. Var stādīt arī grupās vai pa vienai zālienā. Rožu krūmiem ir vidēji dzeloņaini dzinumi un tumši zaļas lapas, tie ir dažāda lieluma, piemēram, šķirnei ‘Camille Pissarro’ krūms ir 1–1,2 m augsts, ‘Grimaldi’ nepārsniedz 1 m, bet ‘Alfred Sisley’ izaug tikai 50–60 cm augsts.

SIA “Jāņadārzs” stādaudzētavas (tā atrodas Kandavas novada Vānes pagastā) saimnieks Jānis Blūms, kurš gleznotājrozes audzē jau vairākus gadus, iesaka ziemā tās piesegt ar skuju koku zariem (to dara, kad zeme sasalusi ap 5 cm dziļumā). Oktobra beigās rožu krūma sakņu daļu ieteicams apraust ar kūdru, smiltīm vai zāģskaidām, veidojot ap augu 10–15 cm augstu konusu.

SIA “Jāņadārzs” izaudzētās minēto šķirņu gleznotājrozes šogad maijā būs pārdošanā gadatirgos un stādu parādēs. Viengadīgs stāds maksās 5–6 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+