×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Daudzmiljonu izkrāpšanā vainotu uzņēmēju atbrīvo no apcietinājuma

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien pret 200 000 latu drošības naudu no apcietinājuma atbrīvots ap sešu miljonu latu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanā vainotā Latvijas metālpārstrādes uzņēmuma “Dīlers” īpašnieks Deniss Zaicevs, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

LETA jau ziņoja, ka šā gada pavasarī VID Finanšu policija atklāja 12 cilvēku grupu, kas tiek turēta aizdomās par PVN izkrāpšanu. “TV3” raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka šīs krāpniecības shēmas centrā ir viens no lielākajiem Latvijas metālpārstrādes uzņēmumiem “Dīlers” un bijušais Finanšu policijas Iekšējās drošības daļas inspektors, vēlāk aizsardzības ministra Einara Repšes padomnieks Edgars Puķītis.

“Dīlers” ir ceturtais lielākais uzņēmums savā nozarē un izgatavo alumīnija sakausējumus. Ražotne pieder uzņēmējiem Pjotram Čerekovam un brāļiem Denisam un Sergejam Zaiceviem. Firmas apgrozījums pērn strauji audzis, pārsniedzot 23 miljonus latu. Darbības nodrošināšanai piesaistīta arī Eiropas struktūrfondu nauda.

Finanšu policija uzskata, ka liela daļa apgrozījuma ir fiktīva un veidota, lai īstenotu naudas atmazgāšanu. “Dīlers” esot noformējis nenotikušus darījumus, un shēmā bijuši iesaistīti 25 uzņēmumi, 16 no kuriem bijuši fiktīvi. Uzņēmumu vadībā atradušies ārzemnieki vai bezpajumtnieki. Latvijas uzņēmumi pārskaitījuši naudu uz Lietuvas un Čehijas bankām, kur tā izņemta un skaidrā veidā nogādāta atpakaļ Rīgā.

VID Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Čerņeckis stāstīja, ka uzņēmuma centrālais birojs bijis izveidots kā cietoksnis ar mūra sienām, dzeloņdrātīm un video novērošanu. Kratīšanas laikā darbinieki metuši ārā pa logiem datorus, kā arī centušies iznīcināt dokumentus un elektroniskos failus.

No kopumā arestētajiem 12 cilvēkiem policija pēc pāris dienām 10 atlaida, aizliedzot pamest valsti. Apcietinājums tika piemērots uzņēmuma īpašniekiem Denisam Zaicevam un Pjotram Čerekovam. Ar advokāta starpniecību abi savu vainu noliedza.

“Dīlers” valdes loceklis Igors Ivanovs, kurš patlaban turpina uzņēmuma vadību, notikušo skaidro ar konkurences cīņu. Uzņēmums bieži uzvarējis Iekšlietu ministrijas rīkotajos konkursos par kontrabandas cigarešu un alkohola iznīcināšanu. Firmai joprojām esot līgums ar ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūru par lietisko pierādījumu, arestētās mantas un dokumentācijas iznīcināšanu.

No Puķīša, kurš šobrīd ir uzņēmējs, “Dīlers” iepircis iekārtas alumīnija pārstrādes modernizācijai. Puķītis pats savu vainu noliedz. Viņš vien uzņēmumam piegādājis iekārtas no ASV trīs miljonu latu vērtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+