×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Daudzveidība

DAL-BOFrontCultivator

Kā ierasts, rudens lauksaimniecības izstāde Rāmavā rosina zemniekus domāt par tehnikas parka atjaunošanu un papildināšanu. Tirgotāji tam jau ir gatavi un iepazīstina ar aktuālākajiem piedāvājumiem.


 

Veltņi, kultivatori un ecēšas

Pielietojot tradicionālo aršanas tehnoloģiju, augsnes pirmssējas sagatavošanā bieži vien ļoti labus rezultātus var sasniegt, izmantojot veltņus. Piemēram, Latvijā labi zināmās dāņu firmas “Dal-Bo” veltņu sistēmas ir pieejamas dažādās komplektācijās un darba platumos. Katrs zemnieks var piemeklēt viņa apstākļiem atbilstošāko modeli, kuru turklāt var nokomplektēt ar papildu aprīkojumu – sļūci, irdinātājzariem, drupinātājpirkstiem u.c. Piedāvājumā ir gan frontālie, gan traktora aizmugurē uzkarināmie vai piekabināmie veltņi ar dažādu darba platumu un attiecīgi nepieciešamo traktora jaudu. Ganību un zālāju pavasara sagatavošanai paredzēti īpaši komplekti, kuri sastāv no ecešām, veltņiem un sīksēklu sējmašīnas. Tas ļauj vienā braucienā veikt aerāciju un uzirdināšanu, kā arī pievelšanu un piesēšanu.

Dal-Bo Front Grubber traktora priekšā liekamais kultivators aprīkots ar īpašas konstrukcijas zariem, kas ļauj strādāt arī rugainē līdz 30 cm dziļumam.

Speciāli nažu veltņi domāti lielāku augu stublāju un atlikumu sasmalcināšanai vienlaikus ar augsnes virskārtas sašķelšanu. Tā tiek veicināti trūdēšanas un augsnes virskārtas aerācijas procesi.

Vairāki jaunumi šosezon parādījušies “Dal-Bo” pirmssējas augsnes sagatavošanas agregātu klāstā. Super Max augsni dziļi irdina (70 – 400 mm), tad to sajauc ar 520 mm diskiem un beigās pielīdzina ar T veida veltņu sekciju. Kultivators Culti Lift ir izturīgs uzkarināms agregāts, kuram priekšpusē ir šļūce, tad irdinātājzari un beigās režģu tipa drupinātājrullis pievelšanai.

Traktora priekšdaļā stiprināmie frontālie izlīdzinātājveltņi ļauj tos izmatot kopā ar aizmugurē piekabināto sējmašīnu, tā ietaupot vienu darba braucienu. Vienā gājienā veikt divus darbus ļauj arī darbināšanai uzreiz aiz arkla paredzēts pakotājs ar šļūci un veltņiem.

Jaunums ir Dal-Bo Rollomaximum kombinētais augsnes apstrādes agregāts. Tas īpaši labi piemērots mālainām, smagām augsnēm. Vairāku rindu ruļļu sistēmas, disku veltņi un zari ļauj veiksmīgi tikt galā ar sakaltušiem zemes kukuržņiem. Agregāts aprīkots arī ar hidroaizsardzību.

Bezaršanas augsnes sagatavošanas tehnoloģijai piemēroti ir rugaines apstādes agregāti. Pieprasīts ir samērā pieejamā cenā iegādājamais Dal-Bo Farmer Disc, kas ir klasisks uzkarināmais disku kultivators. Aiz dažādos slīpuma leņķos izvietotajām divām disku rindām atrodas režģu tipa pakotājveltnis. Savukārt augsnes dziļirdinātājs Ratoon spēj tikt līdz pat 700 mm dziļumam. Šo agregātu var papildus aprīkot arī ar zaru tipa drupinātājrulli.

Šoruden popularitāti iemantojuši slovēņu firmas “Agromehanika” mazgabarīta jaudietilpīgie kompakttraktori AGT, kurus var aprīkot ar speciāli augļu dārziem un stādaudzētavām izstrādātiem miglotājiem.

Interesantas ir Slovēnijas ražotāja “Gorenc” ganību ecēšas, kuras varētu aizstāt savulaik populārās tīklecēšas. Tas ir vienkāršs robusts agregāts par pieejamu cenu, turklāt tirgū šim ecēšām faktiski nav alternatīvas. Pieejami dažādi platumi no 2 līdz 4 metriem.

Igauņu firmas “SAME” kultivatoru klāstā ir arī pavisam nelieli modeļi mazdārziņiem ar darba platumu no diviem metriem, kurus paredzēts darbināt ar maziem traktoriņiem. Ir arī lielāki kultivatoru modeļi darba platumā 3, 4 un 5 metri ar sliedes tipa šļūci, drupināšanas rulli un ecēšu rindu, kas der nelielām lauka dārzeņu audzēšanas saimniecībām. Lielsaimniecību kultivatoriem ar 6 – 12 metru darba platumu jau ir hidrauliski salokāma konstrukcija, zaru un ķepiņu šļūce, drupināšanas ruļļi un ecēšas.

Latvijā popularitāti iemantojusi Igaunijā ražotā Ferrel augsnes pirmssējas šļūce ar darba platumu 6,3 vai 8,3 metri, jo ļoti labi paveic augsnes izlīdzināšanu, ir izturīga un viegli remontējama. Konstrukcijas pamatā ir cauruļveida rāmis. Asmeņi ir nekustīgi, ar skrūvēm piestiprināti pie rāmja. Tie ir izgatavoti no īpaša tērauda, izturīgi pret triecieniem un nodilumu.

Vēl viens jaunums ir holandiešu firmas “Trilo” speciālā tehnika parku un stadionu zālāju ierīkošanai un kopšanai, kā arī lapu savākšanai. Ir gan jaudīgi pūtēji celiņu kopšanai, gan savācēji ar vakuumsūkni, kas ļauj ērti saņemt, sasmalcināt un aiztransportēt lapas.

 

Universāls minitraktors
Avant400

“IKU Eduards” vadītājs Aldis Limanskis stāsta: – Daudzas lauku saimniecības un komunālie dienesti, kas lieto “Avant” firmas minitraktorus, jau ir pārliecinājušās par šo mašīnu daudzpusību un universālo pielietojumu. Piedāvājumā ir septiņas dažādas jaudas un celtspējas modeļu sērijas. Pavisam ir 17 standarta modeļi, kuru neatņemama sastāvdaļa ir frontālais iekrāvējs. Faktiski katru pasūtījumu izpildām, ņemot vērā klienta individuālās vēlmes. Pirmais jautājums pircējam parasti ir par pārvietojamās kravas svaru un celšanas augstumu. Izejot no tā, varam piedāvāt nepieciešamo modeli.

“Avant” rūpnīca minitraktoram var piedāvāt 150 dažādus darbarīkus, bet iespējams pielikt vēl 50 specifiskākiem darbiem, piemēram, mežā. Šogad populārs modelis ir Avant 528, kuram ražotājs piedāvā īpaši izdevīgu cenu. Tas ir ļoti daudzpusīgi pielietojams minitraktors. Bieži izmantots lopkopības fermās, kur tas ir ļoti noderīgs barības ievešanā un izdalē lopiem. Šim traktoram piedāvājumā ir daudz pieliekamu agregātu, populārākie – salmu dakšas, rulonu satvērējs, kauss, pļaujmašīna, barības piestūmējs – uzbužinātājs, palešu dakša, sniega lāpsta, tīrīšanas birste un piekabe. Tos darbarīkus, kurus lieto retāk, piemēram, urbi stabu bedrēm, ekskavatoru rakšanai vai betona maisītāju, var arī nomāt. Pēc klientu pieprasījuma tagad būs pieejams arī jauns aprīkojums “Avant” minitraktoram – aizmugurē pieliekams miglotājs augļudārzam.

Pateicoties kompaktajai konstrukcijai un tam, ka traktors stūrējot lokās vidū, tas ir ļoti saudzīgs pret virsmu. Šāds palīgs fermā aizstāj divus pilnas darba dienas strādniekus, turklāt tam nepieciešama tikai stunda no rīta un stunda vakarā. Jāpiebilst, ka atkarībā no modeļa “Avant” minitraktors stundā patērē 1,5 līdz 3 litrus dīzeļdegvielas. Sākot no 635 modeļa, kabīnē ir pieejams gaisa kondicionieris, mazākiem ir tikai apsilde. Jebkura modeļa “Avant” minitraktors aizstāj nogurdinošu roku darbu, turklāt to paveic krietni ātrāk par cilvēku. Savukārt lielākie un ražīgākie modeļi ar attiecīgu aprīkojumu ļauj paveikt darbus, kādi pa spēkam ir tikai specializētai tehnikai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+