×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. decembris, 2014
Drukāt

Daudzviet Latvijā ceļi apledo

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

21.decembra rītā braukšana pa galvenajiem valsts autoceļiem apgrūtināta daudzviet Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē, kur uz brauktuves izveidojies apledojums, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Apledojums konstatēts uz Bauskas un Jelgavas šosejām visā garumā, uz Vidzemes jeb A2 šosejas posmā no Raunas pagrieziena līdz Veclaicenei, uz Rīgas apvedceļa, uz Liepājas šosejas posmos no Rīgas līdz Apšupes krustojumam un no Skrundas līdz Liepājai, uz Ventspils šosejas posmā no Rīgas līdz Kūdrai.

Apledojis arī ceļš no Liepājas līdz Rucavai un no Smiltenes līdz Ūdrupes tiltam, ceļi Gulbene – Vientuļi, Rēzekne – Gulbene, Aiviekste – Gulbene un Balvi – Kapūne.

Daudzviet apledojuši arī reģionālie un vietējie autoceļi.

Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 66 valsts AS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas, sākot jau no plkst.3 naktī, veica slideno posmu kaisīšanu.

Gaisa temperatūra ir no 0 līdz plus 4 grādiem. Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā daudzviet gaidāmi nokrišņi – pārsvarā lietus, slapjš sniegs.

Gaisa temperatūrai svārstoties ap nulle grādiem, sasalstot uz brauktuves esošam mitrumam, var veidoties apledojums jeb tā sauktais “melnais ledus”, kuru ir īpaši grūti pamanīt. Šādos apstākļos paaugstinātas apledošanas riska vietas ir tilti un ceļu pārvadi, kā arī ceļu posmi ūdenstilpju un mežu tuvumā, brīdina LVC.

Uzņēmuma speciālisti aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+