Dabā
Laika ziņas

Daudzviet Latvijā līst; upēs strauji kāpj ūdens līmenis0

Foto: LETA

Pirmdienas rītā Latvijā ir nomācies laiks, valsts lielākajā daļā līst, vietām snieg slapjš sniegs, liecina meteoroloģiskā informācija.

Daudzviet dūmaka. Dienvidu, dienvidaustrumu vēja ātrums brāzmās sasniedz 7-13 metrus sekundē. Gaisa temperatūra 0..+4 grādi.

Valsts rietumu un centrālajos novados sniega sega pārsvarā ir plānāka par desmit centimetriem, vietām sniegs nokusis pilnībā. Lielākajā daļā Latgales, Sēlijas un Vidzemes saglabājas 15-35 centimetrus dziļš sniegs.

Dažās Kurzemes upēs ūdens līmenis cēlies jau par vairāk nekā metru, tas turpina paaugstināties visās upēs valsts rietumu pusē, bet nav gaidāmi plūdi. Vairumā Vidzemes un Latgales upju ūdens līmenis nav būtiski kāpis.

Rīgā lietains laiks, dienvidu vējš 6-11 metri sekundē, gaisa temperatūra +2 grādi.

Lielākais nokrišņu daudzums gaidāms valsts centrālajā daļā

Pirmdien visā Latvijā būs nokrišņi – lietus vai sniegs, prognozē sinoptiķi.

Nokrišņi turpināsies līdz otrdienai, kad gaidāms sniegputenis, un visvairāk līs un snigs valsts centrālajā daļā, īpaši Vidzemē. Brīžiem gaidāmi stipri nokrišņi, un atbilstoši jaunākajām prognozēm nokrišņu summa dažviet Vidzemē, tai skaitā Rīgā, pārsniegs 20 milimetru jeb pusi mēneša normas.

Pirmdien debesis klās bieza mākoņu sega, pūtīs mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš un gaisa temperatūra būs 0..+4 grādi.

Saistītie raksti

Rīgā lietainajā pirmdienā brīžiem gaidāms stiprs lietus un slapjš sniegs, savukārt otrdienas naktī un priekšpusdienā – pamatīgs sniegputenis. Pirmdien, pūšot mērenam dienvidu, dienvidaustrumu vējam, gaisa temperatūra saglabāsies nedaudz virs nulles.

Laikapstākļus nosaka ciklons ar centru Baltijas jūrā. Atmosfēras spiediens jūras līmenī no 742 dzīvsudraba staba milimetriem Kurzemē līdz 748 milimetriem valsts austrumos.

LA.lv