×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Sestdienas vakarā no Kurzemes sāksies sniegputenis un vētra

slidens_atis_jansons_12

Šorīt Vidzemē un Latgalē braukšanu pa valsts galvenajiem autoceļiem daudzviet apgrūtina apledojums, liecina VAS “Latvijas valsts ceļi” apkopotā operatīvā informācija.

Braukšana ir apgrūtināta pa Rīgas apvedceļu posmā no Salaspils līdz Berģiem, pa Tallinas šoseju no Rīgas līdz pat Igaunijas robežai, pa Valmieras šoseju no Rīgas līdz Valmierai, pa Siguldas šoseju no Rīgas līdz Raunas pagriezienam un no Alūksnes pagrieziena līdz Veclaicenei, kā arī pa Daugavpils šoseju no Rīgas līdz Ogrei un no Lielvārdes līdz Pļaviņām.

Apledojums izveidojies arī uz ceļa P37 no Aiviekstes līdz pat Gulbenei, kā arī uz ceļiem, kas ved no Balviem uz Gulbeni, Viļaku un Rugājiem. Braukšana ir apgrūtināta arī uz ceļa A12 no Ludzas līdz Terehovai un uz ceļa A6 no Krāslavas līdz Paterniekiem.

Uz reģionālajiem autoceļiem braukšana ir apmierinoša vien Saldus, Talsu, Gulbenes un Jēkabpils apkaimēs, citviet brauktuves vietām ir apledojušas.

Ceļu uzturēšanas darbos šorīt ir iesaistītas 160 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas, sākot no plkst.2.30, veica slideno posmu kaisīšanu.
Tomēr autovadītājiem jāatceras, ka ceļu uzturētāju darbība nevar novērst ceļu apledošanu, bet tā ir vērsta uz bīstamo braukšanas apstākļu uzlabošanu, tāpēc jārēķinās, ka faktiskā satiksmes situācija ziemā var mainīties ļoti strauji.

Ņemot vērā minēto, autovadītāji tiek aicināti būt piesardzīgiem, izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem.

Šovakar Kurzemē gaidāms stiprs sniegs, savukārt naktī valsts teritorijas lielākajā daļā spēkā pieņemsies vējš, kura ātrums brāzmās var sasniegt 25-30 metrus sekundē (m/s), brīdina Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Vakarā Kurzemē sniega sega palielināsies par sešiem centimetriem (cm), savukārt naktī teritorijas lielākajā daļā, turpinoties snigšanai, sniega sega palielināsies par 6-10 cm.

Naktī valsts lielākajā daļā pūtīs dienvidrietumu, rietumu vējš, kura ātrums brāzmās sasniegs 25-30 m/s. Vētra vispirms skars Kurzemi.

Saistībā ar naktī gaidāmo stipro vēju LVĢMC izsludinājis oranžo brīdinājumu, tas nozīmē, ka laika apstākļi kļūst bīstami, jo tiek prognozētas laika parādības, kas reģionā tiek novērotas salīdzinoši reti, kā arī var tikt radīti postījumi un zaudējumi. Šādās situācijās iedzīvotāji tiek aicināti saglabāt modrību un interesēties par gaidāmajiem laika apstākļiem, kā arī rēķināties ar riskiem, kas varētu būt neizbēgami.

Pirms vētras “Billie”, kas Latviju šķērsoja pērn 13.decembrī, meteorologi bija izsludinājuši sarkano brīdinājumu, kas ir visaugstākās pakāpes.

Kā ziņots, līdz ar gaidāmo vētru šonakt un rīt no rīta prognozējama arī ūdens līmeņa celšanās Latvijas piekrastē.

Ja janvāra pirmo dienu vētras laikā ūdens līmenis jūras piekrastē paaugstinājās no 70 līdz 76 centimetriem pēc Latvijas augstumu sistēmas (LAS) un Rīgā no 100 līdz 111 centimetriem, sagaidāms, ka šīs vētras dēļ līmeņa paaugstināšanās būs vēl ievērojamāka. Hidrologi prognozē, ka ūdens līmenis Baltijas jūras piekrastē paaugstināsies virs 140 centimetriem LAS, bet Rīgā – pat virs 170 centimetriem LAS.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +15.3
Daugavpils +12
Saldus +11
Liepāja +12.6
Jelgava +11
Ventspils +11.9
Limbaži +16
Madona +15
Rēzekne +15
+15
+10
+12
Draugiem Facebook Twitter Google+