Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
29. maijs, 2015
Drukāt

Daugavā noķerti maluzvejnieki ar diviem samiem

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Daugavā agri no rīta ir aizturēti trīs maluzvejnieki ar lomu, par ko vīriešiem draud prāvs naudas sods, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts vides dienesta pārstāvis Gints Zemitāns.

Vides inspektori saņēmuši informāciju par Daugavā pie Dzelmēm izvietotiem tīkliem, tāpēc izveidots slēpnis. Uz rīta pusi, pirms plkst.5, aizturēti trīs vīrieši. Visi trīs bijuši no Rīgas un iepriekš nav sodīti par maluzvejniecību.

Vīrieši maluzvejniecībā izmantojuši 60 metrus garu tīklu un divas naktsšņores, kur vienā bijuši 20 āķi, bet otrā – 40 āķi. Lomā bijuši divi sami, divi zandarti un vēl trīs kilogrami citu zivju. Zivis bijušas beigtas, tāpēc tās atdotas maluzvejniekiem.

Par neatļautu zveju vīriešiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli un viņiem draud diezgan prāvs naudas sods – par maluzvejniecību sods būs no 280 līdz 700 eiro katram. Tāpat vēl tiks aprēķināts naudas sods par zivju resursiem radītajiem zaudējumiem – par vienu samu Daugavā sods ir 429 eiro, par zandartu – 108 eiro, bet par citām zivīm – seši eiro par kilogramu. Šī naudas summa gan tiks dalīta uz visiem trim pārkāpējiem, skatoties, kuram piederējis konkrētais zvejas rīks.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +1.7
Alūksne -0.8
Daugavpils +0.5
Saldus +0
Liepāja +2.4
Jelgava +1
Ventspils +2.0
Limbaži +1
Madona +0
Rēzekne +1
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+