×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2013
Drukāt

Daugavā pamazām sāk celties ūdens līmenis

Foto-LETAFoto-LETA

Tuvojas pali, un Daugavā sākusies pakāpeniska ūdens līmeņa paaugstināšanās, kas galvenokārt saistīta ar nokrišņiem un sniega kušanu Baltkrievijā un Krievijā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) operatīvā informācija.

Pēdējo dienu laikā ūdens līmenis Daugavā pie Krāslavas un Daugavpils cēlies par 15-20 centimetriem, un tas joprojām ir pavasarim neraksturīgi zems. Pie Jēkabpils ūdens līmenis kāpis tikai par dažiem centimetriem.

Baltkrievijas teritorijā ūdens līmenis šonedēļ cēlies par 16-41 centimetru. Straujāks ūdens līmeņa kāpums vērojams Daugavas augštecē, kur uz ledus vietām ir ūdens, sākusies ledus sairšana. Ledus biezums ir 25-50 centimetru, uz ledus pārsvarā saglabājas sniega sega.

Straujāka ledus un sniega kušana Latvijā, kā arī kaimiņvalstīs sāksies pēc 10.aprīļa. Saskaņā ar LVĢMC prognozēm ledus uzlūšana Daugavā gaidāma 14.-18.aprīlī, kas ir trīs nedēļas vēlāk par ilggadējo vidējo datumu. Pali turpināsies līdz maija sākumam.

Kurzemē sniega ir maz, arī ledus ir plānāks nekā citviet Latvijā, tādēļ šeit lieli pali nav gaidāmi. Pārējā valstī daudzviet prognozēta palienu applūšana, Latgalē un Vidzemē pali, visticamāk, būs lieli un ilgstoši.

Sniega segas biezums Austrumlatvijā ir vidēji 30-50 centimetru, Alūksnē – 60 centimetru. Sniega sega vēl klāj arī Zemgali un Kurzemes austrumus, bet Kurzemes rietumos jau kopš februāra beigām nav pastāvīgas sniega segas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+