×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2018
Drukāt

Daugavā pie Jēkabpils ūdens līmenis nedaudz pazeminājies

Foto LETAFoto LETA

Pēdējā diennaktī ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils nedaudz krities, trešdienas rītā noslīdot līdz 6,32 metru atzīmei, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Augstākā atzīme – 6,66 metri – Jēkabpilī tika sasniegta pirmdienas rītā. Ledus masas no Pļaviņām līdz Jēkabpilij ir nekustīgas, vižņi turpina blīvēties Daugavas posmā starp Jēkabpili un Līvāniem, kur, visticamāk, notiek strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Nākamā hidroloģiskā stacija aiz Jēkabpils virzienā uz Daugavpili ir Jersika, kur ūdens līmenis paaugstinājies par dažiem centimetriem. Daugavpils un Krāslavas novadā ūdens līmenis Daugavā saglabājas zems un nemainīgs.

Pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, ūdens līmenis pēdējā diennaktī turpināja pazemināties, noslīdot 45 centimetrus zem tā dēvētās bīstamās atzīmes. Savukārt pie Pļaviņām ūdens līmenis Daugavā svārstās atkarībā no HES darbības.

Hidrologi prognozē, ka situācija Daugavā mainīsies nedēļas otrajā pusē, kad gaidāms atkusnis un nokrišņi. Pastāv varbūtība, ka ledus sablīvējums sakustēsies un Daugavas posmā Jēkabpils – Pļaviņas tiks pārsniegta bīstama ūdens līmeņa atzīme. Šī iemesla dēļ joprojām spēkā oranžās krāsas brīdinājums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+