×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Daugavā pie Mangaļsalas izlaidīs 2000 izmirstošo Baltijas storu mazuļus

stores12

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētava “Tome” 16. septembrī Daugavā pie Mangaļsalas izlaidīs 2000 Baltijas storu mazuļus. Baltijas stores tiek uzskatītas par izmirstošu zivju sugu un to aizsardzība un pavairošana Eiropā ir kļuvusi par starptautisku valstu iniciatīvu, informē institūtā.

Storu ataudzēšana zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavā “Tome” notiek kopš 2012.gada.

Pēdējais Baltijas stores nozvejošanas gadījums reģistrēts pirms 18 gadiem – 1996. gadā Igaunijā pie Muhu salas tika nozvejota 2,9 metrus gara, 136 kg smaga store ar 28 kg melno ikru. Tās vecums pārsniedza 40 gadus. Šī zivju suga Baltijas jūrā sastopama ārkārtīgi reti un, lai to saglabātu nepieciešama visu Baltijas jūras reģiona valstu sadarbība. Baltijas storu populācija iznīkusi pārmērīgas nozvejas rezultātā, galvenokārt melno ikru ieguves dēļ. Nozīme ir arī piesārņojumam. Iniciatīva Baltijas storu atjaunošanai jūrā nāk no Vācijas zivju audzētājiem, tiem pievienojās Polija, vēlāk Lietuva un kopš 2012.gada – Latvija.

“Pagājušā gada septembrī Daugavā pie Mangaļsalas tika izlaisti pirmie 1500 ar piekarzīmēm iezīmēti storu mazuļi, kuru ataudzēšanu eksperimentālā kārtā uzsākām 2012.gadā. Novērojumi liecina, ka izlaistās stores apmēram nedēļas laikā pamet Daugavas grīvu un migrē arvien tālāk jūrā. Viena no ielaistajām storēm noķerta šī gada martā Pērnavas līcī,” stāsta zinātniskā institūta BIOR zivju audzētavas “Tome” vadītājs Ivars Putviķis.

Vides pētījumi un ielaisto zivju monitoringa rezultāti liecina par sekmīgu projekta gaitu, tāpēc šogad Daugavas grīvā tiks ielaisti 2000 Baltijas storu mazuļi, kuru svars būs robežās no 200 līdz 800 gramiem. Dzīves laikā Baltijas stores var sasniegt pat 60 gadu vecumu, 4,3 metru garumu un 368 kg svaru.

Storu izlaišana notiks otrdien, 16.septembrī, plkst.12.00 zvejnieku kooperatīvās sabiedrības “Vecdaugava” teritorijā – Audupes ielā 28a, Mangaļsalā, kur zinātniskā institūta “BIOR” speciālisti kopā ar zvejniekiem storu mazuļus ar zvejas laivām izvadās un izretinās pa Daugavas grīvu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +5.8
Alūksne +4.2
Daugavpils +6.6
Saldus +4
Liepāja +5.0
Jelgava +5
Ventspils +5.6
Limbaži +4
Madona +5
Rēzekne +6
Draugiem Facebook Twitter Google+