×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

“Daudznozaru kompānija Daugava” pilnībā nonākusi Krievijas pilsoņu īpašumā (6)

Foto - LETAFoto - LETA
Uzziņa

SIA "Daudznozaru kompānija Daugava"

Krievijas piena pārstrādes uzņēmumam "Gogol-Mogol" pieder 67,68%, bet Krievijas pilsoņiem Stepanam Mkhitarijanam – 30,78%, Vladimiram Sigarevam – 0,78% un Aleksandram Morozovam – 0,76% kapitāldaļu.

40,31% uzņēmuma kapitāldaļu "Gogol-Mogol" ieguva īpašumā 2013. gada aprīlī. Darījuma summa – 1,8 miljoni eiro – ļāva Vaivaram segt visas saistības ar uzņēmuma kreditoru – a/s "Swedbank".

2014. gadu pabeidza ar 6,01 miljonu eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 1,38 miljoniem pirms gada.

Uzņēmuma peļņa bija 136 700 eiro pretstatā 1,77 miljonu zaudējumiem pirms gada.

Avots: "Firmas.lv"

Lai arī masu mediji, atsaucoties uz aģentūras LETA vēstīto, ziņoja, ka “DK Daugava”, kā arī zīmols “Daugava” pārdots un nonācis 
ukraiņu investoru īpašumā, līdzšinējais uzņēmuma 
līdzīpašnieks Aigars Vaivars šādas ziņas noraida. “Tās ir muļķības, tie nav Ukrainas investori, bet esošie īpašnieki,” tā Vaivars.

Sarunā ar “LA” uzņēmējs skaidroja, ka viņam piederošos 30% iegādājies Krievijas pilsonis Stepans Mkhitarijans un tagad Krievijas investoru īpašumā ir viss piena pārstrādes uzņēmums. Savukārt zīmols “Daugava” joprojām ir paša Vaivara īpašumā, tas nav pārdots. Tiesa, pirms kāda ilgāka laika uzņēmumā bija ieradušies Ukrainas pārstāvji un pat veikts “due diligence” jeb padziļināta uzņēmuma izpēte, taču tas nav rezultējies konkrētā darījumā.

Aigars Vaivars stāsta, ka “DK Daugava” vairs neražo “Daugavas” produkciju un nav arī skaidrs, kad ražošanu Sērenē varētu atsākt. Viņš arī nebija lietas kursā, kādi ir īpašnieku nodomi attiecībā uz ražotnes izmantošanu. Pats viņš nodarbojas ar lauksaimniecību “Agrofirmā Daugava”, viņa īpašumā esošais 400 govju ganāmpulks ražo pienu, ko saimnieks nodod Rīgas piena kombinātam. Iepirkuma cena pēdējā gada laikā sarukusi divas reizes – pirms Krievijas embargo par katru nodoto piena kilogramu saimnieks saņēma 0,40 eiro, tagad – 0,20. Cenu diktē tirgus, un, uzlabojoties tirgus situācijai, var cerēt uz cenas pieaugumu, bet pagaidām problēmu pietiek, spriež Vaivars. Šobrīd cīņa par galapatērētāju esot daudz smagāka, jo cilvēkiem trūkst iztikas līdzekļu, tāpēc bieži vien izšķirošais produktu iegādē ir zemāka cena un produkti, kas nav ražoti Latvijā.

Zīmolu “Daugava” pagaidām nav plānots izmantot. Vaivars neslēpj, ka to var iedarbināt jebkurā laikā, jo tajā ieguldīti lieli līdzekļi un tas joprojām ir vērtīgs un atpazīstams. Jāatgādina, ka ar zīmolu “Daugava” iepriekš tika ražoti piena produkti ar augstu pievienoto vērtību. Produkti tika pildīti stikla tarā un tos pārdeva kā “premium” preci, tāpēc to cena bija augstāka.

Jāatgādina, ka jau šā gada sākumā “DK Daugava” īpašnieki bija izlikuši pārdošanā rūpnīcu Sērenē, jo pēc Krievijas embargo produktu ražošana savulaik perspektīvajam kaimiņvalsts tirgum vairs nav aktuāla. Rūpnīca atbilst Eiropas tirgum un tai ir arī Krievijas tirgum derīgs sertifikāts. “DK Daugava” akcionāri izlika pārdošanā piena pārstrādes rūpnīcu par cenu, kādu rūpnīcai izmaksāja piena pirmapstrādes “Tetra Pak” iekārtas. Rūpnīca ir ap 3000 kvadrātmetru plaša, piegulošajā teritorijā ir angārs, noliktava un vairākas saldēšanas kameras. 2013. gadā rūpnīcā papildus pilnpiena produkcijas ražošanai uzstādīja siera ražošanas iekārtas ar jaudu līdz 300 tonnām mēnesī.

Gada sākumā Vaivars bija izlicis pārdošanā arī savu liellopu fermu “Birzes”, kā arī maizes ceptuvi “Sērene”. Fermu kompleksa ar 
400 liellopiem cena bija 
875 000 eiro, savukārt ceptuves – 485 000 eiro. Lēmumu pārdot biznesu Vaivars pamatoja.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. nu svedene arī mūs nobeidza kā upurjērus,valdība neko nedarīja lai glābtu latviešu uzņēmumu,nu ja nav jau metalurgs vai citadele kas pieder citai tautībai

 2. …un kas vēl nav nonācis, tāds ir jautājums?!?

 3. Latviju izpārdo ne tik daudz valsts struktūras,īpašnieki-cittautieši,bet paši latvieši.

 4. Latvija tiek izpārdota pateicoties daudzajām bankām. Tās ir kā augonis, ka augļo uz ražotāja rēķina – dodot kredītus uzliek ražotājam iemauktus, līdz tas kļūst atkarīgs no tām un tad, ja ražotājs nonācis finanšu grūtībās, viņš spiests pārdot savu īpašumu tam, kam ir nauda – visbiežāk ārzemniekam. Jo vietējie parasti ir nabagi un īpašumus un ražošanas jaudas nopirkt nevar, vai arī negrib, jo skatās, kur var naudu izdevīgāk ieguldīt. Tas pats notiek ar zemi un mežiem – arī tos izpērk ārzemnieki. Šāda finanšu kārtība tikai veicina valsts izpārdošanu, bet valstī nav mehānisma, kas darbotos pretī un aizsargātu nacionālās intereses. Bet ārzemnieku interesē vienīgi peļņa, nevis valsts kopējā attīstība.

 5. Vai drīzumā šādi nebūs jāsauc mūsu valsts? Zeme iztirgota, uzņēmumi iznīcināti vai pārdoti, skolas viena pēc otras tiek slēgtas un daudzas ēkas atstātas sabrukšanai, cilvēki izmisumā dodas svešumā… Tikai deputāti kārtējo reizi saberzē rokas priekā par “veiksmes stāstu” un pieliek sev pie algas…

  • Šī “Veiksmes stāsta” autors patiešām ir Dombrovskis – kopā ar Vienotību.
   Dombrovskis pagaidām ir labi iekārtojies, Vienotība nogrims pirmā.
   Jo “devējam” viss atdodas, un beigās tauta uzvarēs visus šos mošķus.

Draugiem Facebook Twitter Google+