×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Daugavā sākusies ledus iešana teju visā upes garumā

LETALETA

Daugavā teju visā upes garumā – no augšteces Krievijā līdz Jēkabpilij – vērojama ledus iešana. Daugavpilī ūdens līmenis kopš pirmdienas cēlies par vairāk nekā 3,3 metriem, liecina aculiecinieku un hidrologu sniegtā informācija.

Otrdienas pēcpusdienā ledus sakustējās arī Jēkabpilī, novēroja aģentūra BNS. Pagājušās nedēļas nogalē ledus iešana sākās Baltkrievijā, svētdien un pirmdien arī vietām Latgalē, otrdien ledus iešana vērojama praktiski visā upes garumā, dažos posmos vēl saglabājas nepilna ledus sega, veidojas ledus sastrēgumi.

Otrdien no plkst.9 līdz plkst.16 ūdens līmenis Krāslavā paaugstinājās par 18 centimetriem, Daugavpilī – par 76, Jēkabpilī – par astoņiem centimetriem. Sākušas applūst zemākās palienes pie Zeļķu tilta un Daugavpils novadā, kā arī daudzviet upes augštecē.

Daugavpilī ūdens līmenis kopš pirmdienas cēlies par vairāk nekā 3,3 metriem, pārsniedzot sešu metru atzīmi. Zemāko palieņu applūšana Daugavpils apkaimē sākas no sešiem metriem, bet kritiskā plūdu robeža pilsētā ir 7,5 metri. 2010.gada palu maksimālā atzīme Daugavpilī bija 7,73 metri.

Jau ziņots, ka lielākie pali līdz šim skāruši Lielupi un tās pietekas, kā arī Ogres lejteci. Tuvākajās dienās plaši pali gaidāmi Latgalē un Vidzemē, kur tiek prognozēta gandrīz visu upju pārplūšana, lielākie plūdi varētu būt pie Daugavas un Gaujas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+