×
Mobilā versija
Brīdinājums -14.7°C
Haralds, Almants
Piektdiena, 23. februāris, 2018
19. janvāris, 2018
Drukāt

Daugavā turpinās nelielas ūdens līmeņa svārstības

Foto LETAFoto LETA

Ūdens līmenis Daugavā pie Zeļķu tilta piektdienas rītā ir aptuveni tikpat augsts kā ceturtdienas rītā, savukārt pie Jēkabpils tas cēlies par 60 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Zeļķu novērojumu stacijā ceturtdienas vakarā ūdens līmenis uz brīdi sasniedza 7,76 metru atzīmi, kas ir aptuveni metru virs kritiskās robežas un 19 centimetru virs pērnā gada palu maksimuma. Piektdien plkst.5.30 ūdens līmenis šajā vietā bija 7,46 metri virs stacijas nulles punkta.

Pie Pļaviņām un Jēkabpils ūdens līmenis svārstās, Daugavā pie Jēkabpils tas diennakts laikā kāpis par 60 centimetriem, bet pirms desmit dienām ūdens līmenis bija vēl par 40 centimetriem augstāks. Ūdens līmenis pie Jēkabpils ir vairāk nekā divus metrus zem pilsētai kritiskās atzīmes.

Daugavā augšpus Jēkabpils pārsvarā turpinās pakāpeniska ūdens līmeņa pazemināšanās.

Šīs nedēļas sākumā Daugavā pie Pļaviņām izveidojās ledus sega. Augšpus ledus segas krājas un blīvējas vižņi, jo gandrīz visā upes garumā turpinās vižņu veidošanās. Hidrologi prognozē, ka tuvākajās dienās Daugavā saglabāsies intensīva vižņu iešana un posmā Jēkabpils – Pļaviņas iespējama strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Sagaidāms, ka Daugavas lielākajā daļā un vairumā citu upju turpināsies ūdens līmeņa pazemināšanās vai nelielas svārstības, bet ledus iešana vietām var izraisīt straujas ūdens līmeņa izmaiņas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga -14.7
Alūksne -19.6
Daugavpils -26.7
Saldus -20
Liepāja -15.8
Jelgava -23
Ventspils -10.6
Limbaži -19
Madona -24
Rēzekne -24
Draugiem Facebook Twitter Google+