“Daugava” vēl tuvāk čempionu titulam 0

Savam pirmajam triumfam Latvijas virslīgas futbola čempionātā sestdien pietuvojās turnīra līdervienība Daugavpils “Daugava”, kas 34.kārtas spēlē izbraukumā ar 2:0 (0:0) pārspēja “Jūrmalas” vienību.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Tādējādi divas kārtas pirms sezonas beigām Daugavpils klubs savus tuvākos konkurentus apsteidz par četriem punktiem.

Aizvadītajā spēlē mājinieki panākumu nodrošināja vien otrajā puslaikā, kad 55. un 81.minūtē izcēlās attiecīgi čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Mamuka Gongadze no Gruzijas un nigērietis Daniels Ola. Gongadzem tie bija 19.vārti sezonā.

Ja nākamajā mačā Daugavpils klubs uzvarēs potenciāli vājāko “Gulbenes” komandu, tam pēdējās kārtas spēlē ar “Ventspils” vienību neko vairs nevajadzēs.

Citā spēlē uzvaru izcīnīja arī Daugavpils kluba vieni no tuvākajiem sekotājiem “Skonto”, kas viesos ar 3:1 (1:0) pārspēja Rīgas “Daugava” komandu.

“Skonto” komandas labā šajā cīņā vārtus guva Aleksandrs Fertovs un Valērijs Šabala, bet “Daugavas” pārstāvis Aleksandrs Baturinskis raidīja bumbu savas komandas vārtos. Mājinieku rindās precīzs bija gruzīns Georgijs Diakvinišvili.

Citviet uzvaru izcīnīja arī kopvērtējuma augšgalā esošā “Liepājas metalurga” komanda, kas viesos smagos laika apstākļos ar 3:1 (2:1) pārspēja “Gulbenes” komandu.

Laukuma saimnieku labā vienīgos vārtus 14.minūtē guva Jānis Lapss, bet liepājnieki vadību pārņēma vēl līdz pirmā puslaika beigām, izceļoties Latvijas izlases uzbrucējam Vladimiram Kamešam un Jurģis Kalnam. Pirmā puslaika izskaņā “Gulbene” palika mazākumā, bet otrajās 45 minūtēs viesi savas pozīcijas nostiprināja, Ģirtam Karlsonam panākot 3:1.

Šī mača sākums sākotnēji tika pārcelts par stundu, lai arī ilgstoši bija bažas, ka laukuma sliktās kvalitātes dēļ to nāksies pārcelt uz citu dienu. Vēl neilgi pirms paredzētā spēles sākuma laukums nebija atbrīvots no biezās sniega kārtas, kā arī nebija uzkrāsotas laukuma līnijas un novietot vārti, bet zem sniega pavērās bieza dubļu kārta.

Citā sestdienas spēlē “Jelgava” savā laukumā uzņems čempionvienību “Ventspils”.

Pēdējā 34.kārtas spēle norisināsies svētdien, kad “Metta”/LU savā laukumā spēkosies ar JPFS/FK “Spartaks” komandu.

Kā ziņots, šīs sezonas virslīgas čempionātā piedalās desmit komandas, kas aizvadīs četru apļu turnīru. Vājākajai komandai pēc sezonas virslīgas čempionāts būs jāatstāj.

Pagājušajā sezonā par valsts čempionvienību ceturto reizi kluba pastāvēšanas laikā un pirmo pēc divu gadu pārtraukuma kļuva “Ventspils”, kas izšķirošo pārsvaru sev nodrošināja tikai čempionāta pēdējā kārtā.