×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

“Daugavas balsis” – ap ezeru, Nāves salā un uz prāmja (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Turpinot savu 30. jubilejas sezonu, Jauniešu koris “Balsis” jau septīto reizi augusta beigās dosies ceļā pa Daugavu, lai noslēgtu 2011. gadā sākto koncertsēriju “Daugavas balsis”, pavēstīja diriģents Ints Teterovskis.

Koncertsērijas mērķis ir vairāku gadu laikā ar plostiem, liellaivām vai citiem ūdens transporta līdzekļiem izbraukt visu Daugavu Latvijas teritorijā, sniedzot bezmaksas koncertus tuvākajos dievnamos, kultūras namos, skolās, estrādēs un citur. Līdz šim koris sniedzis jau 49 koncertus abos Daugavas krastos. Šogad no 24. līdz 27. augustam kori varēs sastapt, veicot noslēdzošo koncertsērijas posmu Ogre – Rīga, kopumā sniedzot 14 koncertus.

Koncertsērija tiks atklāta 24. augustā ar koncertu Ogres Ev. lut. baznīcā. Tā atrodas pie Ogres upes, netālu no peldošās skatuves, kur noslēdzās “Daugavas balsis 2016”. Ceturtdienas otrais koncerts notiks leģendām apvītajā Sv. Meinarda salā Ikšķilē (augsta ūdens līmeņa gadījumā koncerts jaunatklātajā Ozoliņa skvērā). Īpašas sajūtas sniegs koncerts “Dzīvības dziesmas” Nāves salā, uz kuru no abiem krastiem aicinām doties ar savām laivām. Ierobežotam klausītāju skaitam tiks nodrošināta pārcelšana no atpūtas vietas “Ķīķerīši”.

Piektdien, 25. augustā pirmais koncerts būs pie Lejas ezera Daugmalē. Šis tikai 15 minūtes ilgais koncerts būs ļoti neparasts, eksperimentāls. “Koris dziedās, apstājies ezeram apkārt, un diriģents būs uz laipas,” stāsta Teterovskis. Vēlāk abus Daugavas krastus savienos koncerts “Sasaukšanās” divās daļās. Kreisajā krastā Daugmales pilskalnā korim pievienosies Daugmales folkloras kopa, bet labajā krastā pie Daugavas lībiešu vadoņa Ako piemiņas zīmes Salaspilī – koris “Lōja”.

Sestdienas, 26. augusta rīts iesāksies kormūzikai neierastā vietā – plkst. 11 koncerts “Pacelies augstāk” pie Rīgas Radio un televīzijas torņa Zaķusalā. Vakarpusē Arkādijas parka bijušajā estrādē pēc ilga pārtraukuma atkal skanēs Dziesmu svētku dziesmas. Viena no kora mīļākajām tradīcijām “Daugavas balsis” ietvaros ir vēlā vakara koncerts, kas zudina robežu starp kori un klausītāju – šādas sajūtas varēs noķert koncertā “Vakars pie Smiļģa” Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā.

27. augusta, svētdienas, rīts sāksies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un turpināsies ar koncertu RKTMC “Mazā Ģilde”, kas ir “Balsis” mājvieta.

Lai septiņu gadu ilgās koncertsērijas mērķis būtu sasniegts pilnībā – līdz ar Daugavu jādodas arī tālāk! “Balsis” kāps uz Tallink kuģa “Isabelle” un dosies apciemot aizjūras kaimiņvalsts Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu, kur kopā ar Stokholmas latviešu kori sniegs koncertu prestižajā “Eric Ericsonhallen” koncertzālē. Visas koncertsērijas “Daugavas balsis” noslēdzošais koncerts notiks uz Tallink kuģa, šoreiz Romantika, 29. augustā.

Kā jau ierasts, katram koncertam ir īpaši piemeklēta unikāla programma. Koncerti Latvijā bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+