Mobilā versija
Brīdinājums +2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
11. jūlijs, 2015
Drukāt

Daugavas HES šogad saražo vairāk elektroenerģijas

Foto-LETAFoto-LETA

Neskatoties uz jūnijā novēroto pieteces samazinājumu Daugavā, šā gada sešos mēnešos hidroelektrostacijās (HES) izdevies saražot vairāk elektroenerģijas nekā attiecīgajā laika posmā pērn, aģentūrai LETA pastāstīja AS “Latvenergo” pārstāve Ivita Bidere.

Viņa informēja, ka pagājušajā gadā vidējā pietece Daugavā bija 539 kubikmetri sekundē, turpretī šogad – 574 kubikmetri sekundē.

Laika posmā no šā gada februāra līdz maijam pietece novērota lielāka nekā pērn, taču jūnijā tā samazinājās – ja 2014.gadā tā novērota 275 kubikmetru sekundē, tad šogad vien 218 kubikmetri sekundē.

Bidere arī atzina, ka zemajai pietecei šā gada jūnijā nevajadzētu ietekmēt elektroenerģijas cenas biržā “Nord Pool Spot”.

“Elektroenerģijas cenu biržā “Nord Pool Spot” Baltijas reģionā veido ražotnes – termoelektrocentrāles (TEC), HES un atjaunīgie resursi, kā arī pārvades iespējas no citiem reģioniem. Cena veidojas atkarībā no patēriņa pieprasījuma un tirgus piedāvājuma. Tādējādi, piemēram, zemas pieteces izraisītu mazāku HES elektroenerģijas izstrādi un līdz ar to attiecīgu cenu kāpumu reģionā, kas varētu sasniegt 100 eiro par megavatstundu un vairāk, būtiski ierobežo Rīgas TEC efektīvā darbība,” skaidroja Bidere.

Jau ziņots, ka Daugavā pie Daugavpils un Jēkabpils 30.jūnijā reģistrēts visā novērojumu periodā zemākais jūnija mēneša minimālais ūdens līmenis, liecina informācija Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā.

Daugavā kopš 22.aprīļa un 23.aprīļa turpinājās ūdens līmeņa pazemināšanās. Kopumā līdz jūnija beigām Piedrujas novērojumu stacijā ūdens līmenis pazeminājās par 4,3 metriem, Daugavpils stacijā – par 3,4 metriem un Jēkabpils stacijā – par 1,8 metriem.

Daugavas ūdenīgums jūnijā bija 47% no normas, Aiviekstes – 57%, Gaujas – 85%, Lielupes – 72%, Ventas – 82% no normas. Vidējā ūdens pietece Pļaviņu HES jūnijā bija 228 kubikmetri sekundē, maksimālā pietece 419 kubikmetri sekundē novērota 1.jūnijā, minimālā pietece 145 kubikmetri sekundē novērota 30.jūnijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+