×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. maijs, 2013
Drukāt

Daugavas labā krasta promenādē plāno būvēt betona skeitparku

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments plāno Daugavas labā krasta promenādē izbūvēt betona skeitparku, kura izveidei būtu nepieciešami līdz 120 000 latu, liecina departamenta aprēķini.

Skeitparku plānots veidot no betona, jo atšķirībā no koka konstrukciju un finiera skeitparkiem tas ir izturīgāks, tā segums ir vairāk piemērots skeitparka sporta veidiem, tam ir zemākas uzturēšanas izmaksas, kā arī lielāka izturība pret vandalismu.

Šobrīd Rīgā skeitparki ir izbūvēti no centra attālās apkaimēs – tuvākais parks ir Grīziņkalnā, Āgenskalnā, Uzvaras parkā, Ziedoņdārzā, taču skeitparkos pārstāvētie sporta veidi – skeitbords, skrituļslidošana, BMX un citi – ar katru gadu gūst arvien lielāku popularitāti, norāda departamenta speciālisti.

Projekta autori norāda, ka pašlaik Daugavas labā krasta promenādes posmā starp Dzelzceļa tiltu un Salu tiltu norisinās teritorijas rekonstrukcijas darbi, kas paredz izveidot pieeju Daugavai, izbūvēt veloceliņu, labiekārtot un apzaļumot apkārti, taču projektā netiek veikta perspektīvā attīstībā plānotā skeitparka izbūve, kas, sākot no Puškina ielas, būtu uzskatāms par augstvērtīgu papildu objektu aktīvas atpūtas cienītājiem.

Skeitparks palielinātu gan kopējo teritorijas apmeklētību, gan papildinātu aktīvās atpūtas iespējas pilsētas centrā, kur tās patlaban ir stipri ierobežotas.

Parka izbūvei līdzekļus plānots paredzēt no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem, taču par to tiks lemts Rīgas dome Pilsētas attīstības komitejas sēdē trešdien, 8.maijā.

Kā ziņots, projektu “Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielas kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija” līdzfinansē Eiropas Savienība. Sākotnēji Spīķeru kvartāla revitalizācijas izmaksas tika lēstas 3 miljonu latu apmērā, no kuriem 2,5 miljoni ir Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums, bet 15% jeb 450 000 latu – Rīgas domes līdzfinansējums. Tehniskā projekta izstrādes gaitā tika konstatēts – lai realizētu projektu pilnā apjomā, sagaidāmas nozīmīgas papildu izmaksas, tādēļ pērn janvārī tika prasīts un piešķirts papildu finansējums 1,9 miljonu latu apmērā, tādējādi pašvaldības finansējums projektam palielinājās līdz 2,5 miljoniem latu.

Savukārt šā gada martā Rīgas dome Spīķeru kvartāla rekonstrukcijas darbiem piešķīra papildus vēl 547 000 latu, jo projekta gaitā, veicot Daugavas krastmalas izpētes darbus Centrāltirgus rajonā, konstatēts, ka promenāde atrodas kritiskā stāvoklī un, lai novērstu tās iebrukšanu tuvākajā nākotnē, nostiprināšanas darbiem nepieciešami papildus 783 668 lati. Daļa no šīm papildu izmaksām – 236 460 latu – segta no ietaupījumiem, kas radušies iepirkuma konkursu rezultātā.

Tādējādi projekta kopējās izmaksas sasniegušas jau 5 295 186 latus.

Spīķeru kvartāla revitalizācijas projektu veic personu apvienība “Merks-Saldus ceļinieks”.

Kā ziņots, Spīķeru kvartāla revitalizācijas projekta gaitā Rīga iegūs mākslas un kultūras organizācijām pievilcīgu teritoriju, kā arī iedzīvotājiem un tūristiem publiski pieejamu kultūras, izglītības un atpūtas telpu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.7
Alūksne +11.2
Daugavpils +7.6
Saldus +7
Liepāja +12.2
Jelgava +9
Ventspils +11.9
Limbaži +9
Madona +6
Rēzekne +9
Draugiem Facebook Twitter Google+