×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Daugavas ledus iešanas dēļ Pļaviņu iedzīvotājiem šobrīd apdraudējuma nav

ledus_daugava

Lai arī pie Pļaviņām Daugavā trešdienas rītā ir sākusies ledus iešana, šobrīd cilvēkiem apdraudējuma nav, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvais dežurants Māris Kronbergs.

Viņš sacīja, ka šobrīd kritiskākā situācija ir Pļaviņās un Zeļķos, kur VUGD aktīvi novēro situāciju.

“Pašreiz situācija rāda, ka nekāda apdraudējuma cilvēkiem nav, ” sacīja Kronbergs.

Viņš norādīja, ka abu apdzīvoto vietu iedzīvotāji jau ir informēti un zina, kā jārīkojas, ja ūdens līmenis celsies. Kronbergs atgādināja, ja ūdens līmenis strauji celsies, VUGD kā ik gadu aicinās cilvēkus evakuēties, tomēr iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka cilvēki tomēr nolemj palikt savās mājās.

Jau vēstīts, ka trešdienas rītā Daugavā pie Pļaviņām sākās ledus iešana, un ūdens līmenis laika periodā no pusnakts līdz plkst.6 paaugstinājās par teju diviem metriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ūdens līmenis pie Pļaviņām vēl nav augsts – līdz kritiskajai robežai plkst.6 bija aptuveni divi metri. Hidrologi brīdina, ka ūdens līmenis turpinās kāpt. Savukārt pie Zeļķu tilta ūdens līmenis strauji krītas – stundas laikā vairāk kā par metru, kopš pusnakts – par 1,4 metriem.

Jēkabpils pilsētas un novadu apvienotās civilās aizsardzības komisijas pārstāvis Edgars Līcis otrdien Vidusdaugavas televīzijai pastāstīja, ka Zeļķu tilta tuvumā bija applūdušas vairākas vasarnīcas. Viņš pauda uzskatu, ka ledus sastrēgumi Daugavā lejpus Jēkabpils izveidojās Pļaviņu HES pazeminātā ūdens līmeņa dēļ. Lai gan arī iepriekšējos gados ūdens līmeņa pazemināšanas dēļ radušies plūdu draudi, šogad tas bija redzams daudz izteiktāk, uzsvēra Līcis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+