×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2014
Drukāt

Daugavas mākslīgajā zivju ligzdā novērota nārstošana

LETALETA

Pirms Lieldienām Daugavā pie Kaibalas izvietotajā mākslīgajā ligzdā jau novērota zivju nārstošana, aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo” preses sekretāre Sandra Vējiņa.

Daugavā sadarbībā ar biedrību “Mēs zivīm” izvietotas 200 mākslīgo zivju nārsta ligzdas – vairāku metru garumā vairākās rindās un dažādos dziļumos ir iegremdētas no egļu zariem izgatavotas ligzdas zivju nārstam. Mākslīgo nārsta ligzdu izvietošana ūdenskrātuvē ir ļoti nozīmīgs pasākums, kas veicina zivju krājumu saglabāšanu un pavairošanu, un tās ir piemērotas raudām un brekšiem.

Kopš ievietošanas brīža nedēļas laikā ir novērots, ka ligzdās ienāk zivis un nērš ikrus, kas pieķeras pie egļu zariem un, atrodoties ūdenī, veiksmīgi attīstās par zivju mazuļiem, bet pēc divām nedēļām jau dodas uz upes baseinu. Speciālisti mākslīgās nārsta ligzdas regulāri apseko, kontrolē un nepieciešamības gadījumā pārvieto, izskalo no upes sanesumiem.

Ligzdu izgatavošanā tiek izmantoti dažādi līdz 70 centimetriem gari egļu zari, kurus liek vienu virs otra pretējos virzienos un pēc tam ar metāla stiepli sasien augšā un apakšā, veidojot cilpas. Lai tā stabili turētos ūdenī, cilpai zem ligzdas saitē pievieno atsvaru, bet cilpai virs ligzdas pievieno pludiņu. Katram pludiņam ir uzraksts “zivju ligzda”, lai ikvienam, kurš upē redz šo marķējumu, ir skaidrs, kas tur atrodas.

AS “Latvenergo” sadarbībā ar biedrību “Mēs zivīm” mākslīgo zivju nārsta ligzdu izgatavošanu un ievietošanu Daugavas baseinā veic ceturto gadu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.6
Alūksne +11.6
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12.2
Ventspils +12.8
Limbaži +9
Madona +10.9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+