×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. jūnijs, 2013
Drukāt

“Daugavas vanagi” salido Latvijā

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar sākās un šodien turpinās “Daugavas vanagu” (“DV”) centrālās valdes sēde, kurā spriež par šīs ilggadējās ietekmīgās latviešu sabiedriskās organizācijas turpmāko attīstību un uzdevumiem.

 

ASV ir ap pusotra tūkstoša vanagu, Austrālijā – septiņi simti, pieskaitot arī Vāciju un citas “DV” mītnes zemes, ārzemēs kopā pašlaik ir apmēram divarpus tūkstoši šīs organizācijas biedru. Latvijā divas šeit esošās “DV” organizācijas tagad paredzējušas apvienoties, un abās kopā ir mazliet pāri par tūkstoti vanagu un vanadžu.

Vakar svinīgajā aktā Rīgas Latviešu biedrības namā “DV” priekšnieks Andrejs Mežmalis aicināja pieminēt visus Latvijas brīvības cīnītājus. “Daugavas vanagiem” apsveikuma vēstuli bija nosūtījis Valsts prezidents Andris Bērziņš un Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, sarīkojuma dalībniekus uzrunāja aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Svētbrīdī Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs dalījās pārdomās, ka, teoloģijas valodā tulkojot, var teikt, ka “DV” organizācija īsteno ceturto bausli; tas liek godāt savu tēvu un māti, un tajā kā apakškopa ietilpst arī cilvēka mīlestība uz savu dzimteni. Tieši mīlestība uz savu tuvāko un savu tēvzemi ir ietverta “DV” principos.

Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Jānis Kukainis uzrunā ilggadējiem sadarbības partneriem akcentēja, ka “DV” jaunie izaicinājumi varētu būt palīdzība jaunajiem latviešu emigrantiem, iesaistot viņus jau pieredzes bagātās ārzemju latviešu organizācijās, kā arī informācijas darbs ārzemēs un Latvijā, turpinot skaidrot Latvijas vēsturi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+