Latvijā
Sabiedrība

“Daugavas vanagiem” jauns priekšsēdis 16


Gunārs Spodris
Gunārs Spodris
Foto – Gundega Skagale

Šogad “Daugavas vanagu” (“DV”) Centrālās valdes priekšsēdētāja pienākumus sācis pildīt Gunārs Spodris, pārņemot tos no Andreja Mežmaļa, kurš šo amatu pildīja sešus gadus.

Pavisam “DV” pašlaik ir apmēram četri tūkstoši biedru, stāsta A. Mežmalis. Tā kā “DV” ir organizācija, kas darbojas vairākās valstīs, priekšsēža vēlēšanas pērn tika rīkotas Anglijā, ASV, Austrālijā, Kanādā, Latvijā, Vācijā un Zviedrijā. Pārsvaru pār otru kandidātu vēlēšanās Gunārs Spodris ieguva, pateicoties galvenokārt Latvijā dzīvojošiem “vanagiem” (no 866 par viņu dotajām balsīm 491 bija no Latvijas). Par otru kandidātu nobalsoja 697, un pēc rezultātu publiskošanas “DV” Centrālās valdes prezidijs saņēma jautājumus, vai Latvijā patiešām esot tik daudz aktīvo “DV” biedru.

Gunārs Spodris ir dzimis Latvijā 1939. gada 11. septembrī. Ģimene 1944. gadā devās Otrā pasaules kara bēgļu gaitās uz Vāciju un no 1947. gada dzīvoja Anglijā. G. Spodris strādājis gan par inženieri, gan personāla menedžeri. No Leiboristu partijas bijis ievēlēts Bristoles pilsētas domē. “Daugavas vanagu” Donkasteras nodaļā iestājies 1992. gadā Anglijā. 2008. gadā ar savu pašreizējo dzīvesbiedri Viktoriju pārcēlās uz Latviju un atjauno viņas mantotās lauku mājas Rēzeknes novadā.

Jaunais “DV” priekšsēdis uzskata, ka Latvijā organizācijas prioritātei ir jābūt jauniešu patriotiskajai audzināšanai, jo jaunieši ir mūsu “nākotnes kapitāls”.

LA.lv